Bahçeli'den Koray Aydın'ın Gafı Hakkında İlk Yorum

Meral Akşener'in İYİ Parti Genel Başkanlığına geri döndüğü haberini verirken Koray Aydın bir gaf yapmıştı. Bu konu hakkında Devlet Bahçeli'den bir açıklama geldi.

Bahçeli'den Koray Aydın'ın Gafı Hakkında İlk Yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir son dakika açıklaması yaptı.

Bahçeli açıklamasında, geçtiğimiz gün Meral Akşener'in parti genel başkanlığına geri döndüğünü açıklarken liderimiz Devlet Bahçeli dedi ve bir gafa imza attı. Bu gaf ile ilgili Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

'Gaf kelimesi sürçülisan kelimesi bunlar bir kelime veya o kelimeyi oluşturan birkaç hecenin arasında bazı yanlış telaffuz ve yanlış kavramlar nitelendirebilecek konuşmalar yaptığınız takdirde bunun adı gaf olur.

Koskoca bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Dört kişi arasında eğer bir konuşma planlama ve dışarıdaki kitleyi o manada yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse çok büyük hata işlemişlerdir.

Kesinlikle kasıtlı. Orada bir siyasi partinin genel başkanını yuhalattırabilecek tarzda bir gaf olmaz. Eğer yuhalama başlarsa bunun altından Tempobet İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın.''

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DA YORUM YAPMIŞTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'da geçtiğimiz gün bir açıklama yaptı ve Koray Aydın'ın gafı hakkında şu ifadeleri kullandı::

"Soru şudur: Oradaki kitle kimi yuhaladı? MHP Lideri Bahçeli’yi mi yoksa Koray Aydın’ın gafını mı? Bu soruların cevabı verilmelidir. İçerdeki görüşmeden üç kişi dışarı çıkıyor. Sonra Koray Aydın, ‘Devlet Bahçeli’ gafını yapıyor. Ardından gülüşmeler başlıyor ve 50-60 kişilik bir grup yuh çekiyor. Bu gaf karşısında iştahla gülen isimlerin konuya açıklık getirmesi gerekmektedir. İçerde böyle bir kumpas kurulmuş olabilir mi? Bunu da sorularımıza ekliyoruz"

Kamubulteni.com  |  Ankara