Bahçeli'den Flaş EYT, İsmail Küçükkaya ve Gökçek Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı son dakika açıklamasında EYT, İsmail Küçükkaya, Yeni Havalimanı ve Melih Gökçek hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli'den Flaş EYT, İsmail Küçükkaya ve Gökçek Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'edn EYT ve Gökçek a.ıklaması geldi.

Bahçeli düzenlediği basın toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in MHP'den aday olacağı iddialarına yanıt verdi. Bahçeli, "Sayın Gökçek'e herhangi bir önerimiz olmamıştır. Aday olmak istiyorum derse MHP'ye şeref kazandırır" dedi.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA GÖNDERMESİ

Bahçeli, Cumhurbaşkanı ile temasınız oldu mu? sorusuna, "Bunların cevabını İsmail Küçükkaya veriyor sabah sabah. Bir ona sorarsanız" diye cevap verdi.

YENİ HAVALİMANI

Bugün açılacak olan Yeni Havalimanı'nı değerlendiren Bahçeli, "Millete büyük bir hizmet olmuştur. Büyük bir açılış yapılacak. Biz de televizyonlardan takip edeceğiz." ifadelerini kullandı.

EYT AÇIKLAMASI

EYT konusuna da değinen Bahçeli, şu şekilde açıklamasını sürdürdü:

"Diğer muhalefet partileri ile aynı alanda bulunmak istemiyoruz. İP, CHP ve HDP ile aynıyanyana olmak istemiyoruz. Onlar parlamenter sisteme dönme çabasında. Biz bu duruşlarını benimsemiyoruz. EYT konusunda MHP'nin seçim beyannamesinde madde vardır. Arkadaşların ön hazırlığı olmuştur. Bu konunun, bugünkü ekonomik şartlarda 700 milyarı bulacak. Bugünkü ekonomik dönemde ısrarcı olmama kanaatindeyiz. Meclis araştırması açılması konusunda MHP görüşlerini saklı tutmakla birlikte çekimser oy kullanmıştır"

YEREL SEÇİM

Bahçeli yerel seçim ile ilgili, "Her ilde kendi adaylarımız gireceğiz. İstanbul'da da bir sürprizimiz olabilir. Sürprizi söylersem anlamı kalmaz. İleri ki günleri beklemek lazım." diye konuştu.

Doğu illerindeki seçim stratejisi sorusuna yanıt veren Bahçeli, "Bu konudaki düşüncelerimiz ilgi görmemiştir. Cumhur İttifakı devam ediyor. Yerel ittifakta yokuz diyoruz." dedi.

"Bu soruyu Cumhurbaşkanı'na ya da parti sözcülerine sormak lazım. İstediğini bakan yapabilir ya da değiştirebilir. Bu konuda karar onundur."

KAMUBULTENİ.COM  |  ANKARA