Bahçeli Brunson'un Serbest Kalmasına Tepki Gösterdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'den son dakika açıklaması geldi. Bahçeli açıklamasında Brunson 'un serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Bahçeli Brunson'un Serbest Kalmasına Tepki Gösterdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu 

Geçtiğimiz Cuma günü İzmir 'de görülen davada Brunson, tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak tahliye edilmiş ve ülkesi ABD'ye gitti. 30 yılla yargılanırken tahliye edilen Brunson 'un serbest bırakılmasına tepki gösteren Bahçeli 'nin açıklamaları şu şekilde;

"İsrail yıkım ve katliamlarına devam etmektedir. Filistinli mazlumlar açık saldırı altındadır. Şiddet, İsrail'in vazgeçemeyeceği politika haline gelmiştir.

Tahammülsüz ve zorbadır. Terör yöntemlerini kullanarak mazlumların kanını döken İsrail'in arayıp bulamadığı belasına er ya da geç kavuşacağına inanıyorum. İsrail'in Gazze'de düzenlediği menfur saldırıyı kınıyorum.

ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Kurgusu Türkiye düşmanlarınca yapılan tuzaklar boşa çıkarılmıştır. Biz bu vatanı kolay bulmadık, asla vazgeçmeyeceğiz. Bekamızı kurban ettirmeyiz.

ABD AÇIKLAMASI

Onun bunun insafından medet bulmayız. Güney kara sınırlarımız boyunca vahim bir senaryo hayata geçirilmek isteniyor. ABD terör örgütleriyle aleni düşüp kalkıyor, hedef birliği yapıyor. ABD kararını netleştirmelidir.

ABD, Fırat'ın doğusuna gözünü dikmiştir. ABD adeta zehir saçmakta, terörizme çanak tutmaktadır. ABD, Türkiye düşmanlarıyla ile bir oluyor. ABD kararını netleştirmeli. Müttefiki Türkiye midir, yoksa PKK-PYD'midir?

Türkiye buna sessiz kalamaz. Fırat'ın doğusu tehdit olmaktan çıkarılmalıdır. Türkiye'nin bunu yapacak gücü vardır. Yeri gelirse hepimizi Mehmet oluruz, hainlerin kökünü kurutur, Türkiye'yi düşürmeyiz.

Herkesin gözü önünde Türkiye'den bir papaz geçip gitmiştir. Papaz, Türkiye-ABD ilişkilerini resmen zehirledi. Hakkında ciddi suçlamalar olan papaz tutuklanmış, cezaevine konulmuştur. Papaz iki ülkenin diyaloglarını tıkadı, iki ülke dinamiklerini dinamitledi.

BRUNSON AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Brunson 'un serbest kalması ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

 "Terör örgütleriyle ilişkisi ve iltisakı belli olan bir şahsın, casusluk suçlamasıyla tutuklanan bir misyonerin, 2 yılı bile dolmadan serbest kalması adalet ilkeleriyle nasıl izah edilecektir? Papaz Brunson kararı, ne söylenirse söylensin, nasıl tevil edilirse edilsin, milletimizi üzmüş ve yaralamıştır."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA