Aytun Çıray'dan Son Dakika Meral Akşener Açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray'dan bir son dakika açıklaması geldi. Çıray yaptığı açıklamada Meral Akşener ile yapılan Başkanlık Divanının detaylarını aktardı.

Aytun Çıray'dan Son Dakika Meral Akşener Açıklaması

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Sözcüsü Aytun Çıray bir son dakika açıklamasında bulundu.

Başkanlık Divanı’nda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e kurultaya hazırlık süreciyle ilgili bilgi verildiğini söyleyerek kamuoyu bilgilendirme açıklaması yapan Çıray, “Parti olarak kendisini kurultaya davet ettik. Şüphesiz katılacaktır” dedi. Çıray'ın yazılı açıklamasında ise, "Delegelerin önerisiyle yeniden ve tek Genel Başkan Adayı olarak gösterilmesi kararı teyit edilmiştir" dedi.

Akşener ile yapılan toplantının detaylarını da aktaran Çıray, “Toplantı çok iyi ve verimli geçti. Kendisini tam mutabakatla aday göstereceğimiz konusunda mutabıkız. Orada bir değişiklik yok. Tüm delegeler, Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu’nun ortak adayı Sayın Akşener’dir. Sayın Akşener hala Genel Başkanımız. Yürüyen Kurultay süreciyle ilgili bilgi verdik ve Kurultaya hazırız. Biz kendisine beyanımızda bulunduk” ifadelerini kullandı.

Divanda memleket meselelerinin de masaya yatırıldığına dikkatleri Retrobet çeken Çıray, Akşener'in aday gösterilmesi ile ilgili beyanı olup olmadığı şeklindeki soruya, “Hiçbir beyanda bulunmadı” dedi. “Sayın Akşener, kurultaya katılacak mı” sorusu üzerine ise Çıray, “Tabii ki. Şüphesiz. Davet ediyoruz. Partinin ortak adayı” ifadeleri ile cevapladı.

bir yazılı açıklama yapan Parti Sözcüsü Çıray, şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti Başkanlık Divanı, bugün yeniden Genel Başkanımız Meral Akşener başkanlığında toplanmıştır.

Toplantıda, 12 Ağustos’ta yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongremiz değerlendirilmiş ve hazırlıklar için teknik ekipler oluşturulmuştur. Başkanlık Divanı’nın daha önce almış olduğu karar ve delegelerimizin iradesi gereği;

Genel Başkanımızın, kongrede “Delegelerin önerisiyle” yeniden ve tek Genel Başkan Adayı olarak gösterilmesi kararı teyit edilmiştir. Daha önce medya aracılığıyla milletimize tebliğ edilen karar, toplantıda sayın Genel Başkanımıza da arz edilmiştir. İYİ Parti’nin gündeminde, 12 Ağustos’taki kongremiz ve yerel seçim çalışmaları vardır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kamubulteni.com  | Ankara