Atama Bekleyen Öğretmen, Mühendis, Sağlıkçı ve İİBF Mezunları TBMM'de

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde konuşan Fethi Gürer, atama bekleyen öğretmenlerin, sağlık personellerinin, mühendislerin, mimarların ve İİBF mezunlarının taleplerini dile getirdi.

Atama Bekleyen Öğretmen, Mühendis, Sağlıkçı ve İİBF Mezunları TBMM'de

TBMM'de sağlıkçı, öğretmen mühendis ve İİBF atama talepleri dile getirildi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer bir son dakika açıklamasında bulundu. Gürer yapıtığı açıklamada mühendislerin, sağlık pesonellerinin, öğretmenlerin ve İİBF mezunlarının atama taleplerini şu şekilde dile getirdi:

"Atanmayan öğretmen, atanmayan sağlıkçı, atanmayan mimar, atanmayan mühendisler, atanmayan iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarıyla 1,5 milyona yakın insan atama beklemektedir. Okul var, mezun var, atama yok. 130 bin öğretmen açığı olduğu hâlde 20 bin öğretmen alınıyor oysa 60 bin öğretmenin ataması yapılmalı. Bekleyen 500 bin sağlıkçı var, 60 bin kişinin ataması yapılmalı. Pandemi döneminde sağlıkçılar çok da yoruldular, onlara destek verecek yeni atamalar sağlanmalı. Ziraat mühendisi, gıda mühendisi, veteriner, inşaat mühendisi gibi mühendislikte önemli branşlarda da bugüne kadar atamaların yapılmaması ciddi bir mağduriyet yaratmıştır. İktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunlarının da bir an önce kamuya atamaları yapılmalıdır. Kamuda açık var, atamalar neden yapılmıyor? Anneler, babalar mezun olmuş çocuklarının bir an önce atamalarının yapılması bekliyor. İktidara çağrımdır: Atamalar bir an önce yapılmalı."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA