Akşener'den Skandal Protesto ile İlgili Yeni Açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, evinin önündeki protesto skandalı ile ilgili, "Sayın Cumhurbaşkanı'na, Sayın İçişleri Bakanı'na, İstanbul Valisi'ne ve İstanbul Emniyet Müdürü'ne tutumları dolayısıyla teşekkür ediyorum." açıklamasını yaptı.

Akşener'den Skandal Protesto ile İlgili Yeni Açıklama

Yenikapı Etkinlik Alanında düzenlenen Elazığ Tanıtım Günleri'ni ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akşener,  Erdoğan'ın, ABD'li şirket McKinsey'den fikri danışmanlık hizmeti alınmayacağına yönelik şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu kararını elbette çok olumlu buluyoruz. İlk bu tavra, hizmet alımına karşı çıkan siyasi parti biziz. Dolayısıyla uyarılarımızın dikkate alınmasından memnuniyet duyuyoruz. Doğru bir iş yapılmıştır."

PROTESTOLARLA İLGİLİ

Evinin önünde yapılan skandal protesto ile ilgil de konuşan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

"Hep kadın kimliğim üzerinde tartışıldı konu ama esas konu o değil. Türkiye çok sert siyasi polemiklerin çok partili sisteme geçildiğinden itibaren yaşandığı bir ülkedir. Siyasi tarih okumuş bir akademisyen olarak bugüne kadar hiçbir siyasi partinin genel başkanının evinin önünde böyle bir nümayiş, böyle bir çirkinlik yaşanmamıştır. Ta rahmetli İsmet İnönü ile Celal Bayar'ın polemiklerinden yola çıkarak söylüyorum. Tarihinde yok bu. Bunu çok manidar buluyorum."

"Bu arada da Sayın Cumhurbaşkanı'nın, Sayın İçişleri Bakanı'nın, İstanbul Valisi'nin ve İstanbul Emniyet Müdürü'nün tutumları dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum." diyen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

"Ben evimin önüne gönderilen o insanlarla ilgili şikayetçi olmadım. Çünkü talimat alıp, gereğini yapmak zorunda kalmışlar. O gönderen iradedir esasında sorgulanması gereken. Türkiye bu tür gerilimlerin bitmesi gereken bir ülke. Zaten yeteri kadar derdimiz var, yeteri kadar gerilim alanlarımız var. Yani bir siyasi partinin genel başkanının evinin önünde nümayiş yapılması... Onu kamuoyunun dikkatine bırakıyorum."

ÜSKÜDAR İLÇE TEŞKİLATININ GÖREVDEN ALINMASI

Akşener, "(MHP) Üsküdar İlçe Teşkilatı'nın görevden alınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, "Doğru bir karar." dedi.

Kamubulteni.com  | Ankara