Akşener'den Erken Seçim ve Bahçeli Açıklaması

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşener burada gelen sorulara yanıt verirken erken seçim ve Bahçeli'nin çağrısı hakkında değerlendirmelerde bulunduı.

Akşener'den Erken Seçim ve Bahçeli Açıklaması

Son dakika: Akşener'den erken seçim açıklaması.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir son dakika açıklamasında bulundu. Akşener yaptığı açıklamada seçim meselesine değindi. 

Kırıkkale 'ye gelen Meral Akşener, burada esnaf ziyaretlerinde bulunurken bölgede bulunan basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. A

EMEKLİ MAAŞI YETERSİZ

Bir kahvehaneye giden Akşener'e, burada bulunan emekliler emekli maaşlarının yetmediğini iletti.

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Bölgedeki bir vatandaşın "Erken seçim olacak mı?" sorusuna Meral Akşener şu şekilde cevap verdi:

"Ekonomiye bağlı. Çok erken bir seçim beklemiyorum. 2021 Haziran'ı olabilir belki. Çok yakın zamanda bir seçim beklemiyorum."

BAHÇELİ 'NİN ÇAĞRISI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "eve dön" çağrısını hatırlatması üzerine Meral Akşener şu şekilde cevap verdi:

,"Ben şimdi Sayın Bahçeli'nin ev sözünün ne manaya geldiğini bilmediğim için Sayın Erdoğan'a seslendim. Dedim ki ortağını ilgisiz bırakma. Bana sardırdı. Onun için ilgilen. Eve mi? Onu bilmiyoruz. Yuvalar çok, evim de yuva. Ben başından söyledim. Ben politikayı bırakıp herkesten özür dileyip eve dönerim. Bu derece."

Meral Akşener, yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne de değinerek, şunları kaydetti:

"Sağın her rengi Ayasofya'nın açılmasını ister. Ben de isterim, onun tavrını koyduk. Mesela bilinmeyen bir şey var. Geçmişin solcuları da emperyalizm üzerinden baktığı için onlar da Ayasofya'nın açılmasının karşısında değildi. Ayasofya konusunda, 'olsun' diyen en genç yapı biziz. Çocuklarımızın öncelikleri ne? Onun için yeni neslin taleplerine uygun bir bakış açısına ihtiyaç var. Çocuklarımız çok başka. Öncelik iş bulmak. Bakıyorsunuz, Hristiyan dünyasında da bu durum aynı. Ayasofya bizden gitti gibi bir durum olmadı. Bu yeni bir dünya."

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA