Akşener: "Bu Çantayı Erdoğan Bugün Verdi" İşte Çantanın İçindekiler

Meral Akşener , yaptığı son açıklamada Erdoğan 'ın kendisine bir çanta verdiğini söyledi ve çantanın içindekileri kamuoyuna açıkladı. 

Akşener: "Bu Çantayı Erdoğan Bugün Verdi" İşte Çantanın İçindekiler

Akşener 'den önemli açıklamalar.

Önceki gün Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Mersin 'de olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sözlerine "Yerel seçim öncesi Millet İttifakı olarak yaptığımız son mitingdeyiz. Burada çok güzel şeyler söylendi. Ama Cumhur İttifakı'nın başı görünen Sayın Erdoğan'ın, insanları ayrıştıran, insanlara iftira atan sözleri hepimizi derinden yaraladı" diye başlayan Akşener, "Bana 'PKK'lı' dediler. Bir İçişleri Bakanı çıktı Kandil ile sözleşme imzaladığımı söyledi. Bana söylediklerinde ben onlara cevap verebilirim. Ama bizzat Sayın Erdoğan, 29 belediye meclis üyemizin 29'unun da PKK'lı olduğunu söyledi" şeklinde başladı.

Akşener sözlerine şöyle devam etti:

"Dün Bursa'da Muş doğumlu, askerliğini yapmış, PKK ile mücadele etmiş, Kocaeli'ne yerleşmiş kardeşim Abdullah Uçar çıktı. 'Ben Kürt'üm, PKK'lı değilim. PKK ile mücadele ettiğimi cümle alem bilir' dedi. Bu 29 kişiden birisinin halasının oğlu şehit. Zannettiler ki korkacağız, zannettiler ki şehit yakınlarını ortada bırakacağız. Üzerimize gelinmesin diye bu kardeşlerimize sırtımızı döneceğiz. Bizi hiç tanımamışlar. Bu 29 kardeşimizin ortak özellikleri, Kürt kökenli olmaları, PKK'ya karşı mücadele etmeleri ve İYİ Partili olmaları. Ayıptır be ayıp. Bir Cumhurbaşkanı meydanlarda bunları söyleyemez. "

EKONOMİ KONUŞULMASIN DİYE..

Bunlar neden yapılıyor. Ekonomi konuşulmasın diye. Bu kulağı çekerseniz gözlerinizin içine bakmak zorunda kalacaklar. Yerel seçimde Cumhur İttifakı'nın adaylarının hiçbirinin sesini duyamadınız. Sayın Erdoğan her konuda bilgi sahibiymiş. Ne çok uzmanlık alanı varmış. Kadınların kaç çocuk doğuracağından başlayarak, ekonomiye kadar gidiyor. Bir insan her şeyi bilemez. Bunu iddia ederse bugünkü tablo ile karşı karşıya kalırız.

NASIL OLUR DA BİR CUMHURBAŞKANI BAŞKA PARTİ ADAYINI TEHDİT EDER

Muhtar olamaz dendi, başkan oldu. Artık bundan sonrası var mı? Bu bir belediye seçimi... Nasıl olur da bir Cumhurbaşkanı, başka bir partinin adayını tehdit eder. Buradan huzurlarınızda sesleniyorum. Mansur Yavaş da Ekrem İmamoğlu da seçilecek. Hadi görevden al da göreyim ben seni. Orkun Şıktaşlı seçilecek, Mustafa Bozbey seçilecek, İsmail Ok seçilecek."

BU ÇANTAYLA MAMAK 'A GİTMEK İSTERİM

Sahneye bir çanta ile çıkan Akşener şu ifadeleri kullandı:

"Bu çanta Yassıada'ya giderken rahmetli Menderes'in, Zincirbozan'a giderken rahmetli Demirel'in, rahmetli Ecevit'in elindeydi. Bu çanta Mamak'a giderken rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in elindeydi. Kadere bakın, bu çanta Pınarhisar'a giderken de Erdoğan'ın elindeydi. Pınarhisar'a giderken muktedirlere karşı boynunu eğmeyeceğini söyleyen Sayın Erdoğan, bu çantayı bugün benim elime verdi. Eğer hapsettirecekse, can baş üstüne. Buradan huzurlarınızda sesleniyorum. 1 Nisan'ı beklemeye gerek yok. Gel beni al da görelim bakalım. Ben bu çantayla Mamak'a gitmek isterim. Gerekirse ölüme giderim ölüme."

ÇANTADA NELER VAR?

Akşener 'in çantasında Kur'an-ı Kerim, Türk bayrağı, Seccade, Tesbih, İki elbise ve Başörtüsü bulunduğu söyleniyor.

KAMUBULTENİ.COM  |  ANKARA