AK Partili İsim 'Abdullah Gül Haindir' Dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptığı son dakika açıklamasında Abdullah Gül için skandal sözlere yer verdi. Dağ, 11. Cumhurbaşkanı için Haindir dedi.

AK Partili İsim 'Abdullah Gül Haindir' Dedi

AK Parti İzmir İl Teşkilatı, İzmir İl Başkanlığı'nda  bir tören düzenledi ve teşkilat bayramlaştı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli' nin de katıldığı törene, Bakanın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekilleri, İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, il yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları temsilcileri, ilçe başkanları, aktif görev yapan eski isimler ve çok sayıda partili katılım gerçekleştirdi.

Hamza Dağ, vatandaşların kendisine 'Dolar ne olacak?' sorusunu yönlendiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı: 

"Doların hangi sebepten kaynaklandığını çok açık görüyoruz. Bu ekonomik göstergeler noktasında var olan bir husus değil. Bu ülke dünyada en hızlı büyüyen ülke. İçinde bulunduğumuz dönem turizm açısından son 10 yılın en iyi dönemi. Makro dengelerde sorun yok. Acaba böyle bir operasyon neden Celtabet kaynaklanabilir? Bu siyasal durumu okumak için çok gerilere gitmeye gerek yok. 17-25 Aralık, MİT TIR'larının durdurulması, Gezi olaylarına bakın, açık net görürsünüz. 15 Temmuz gecesini burada görmeyen var mı? Ondan sonraki süreçte kimler rol almışsa, bu operasyona da aynı çevreler rol aldı. Bir takım sıkıntılar var, siz gerekçeyi hep dış güçlere atıyorsunuz diyorlardı. 15 Temmuz'da atmadık, çünkü ne kadar bu işin içinde olduklarını biliyoruz. ABD Devlet Başkanı'nın attığı tweet'lerden sonra bu operasyonu nasıl değerlendireceğiz? 15 Temmuz sonrasındaki süreç devam ediyor."

ABDULLAH GÜL HAİNDİR

Sözü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e getiren Dağ, skandal ifadelere imza attı. Dağ açıklamasında Abdullah Gül için şu ifadeleri kullandı:

"Abdullah Gül de bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Son aday olacağı güne kadar parti kurucusudur, büyüğümüzdür diye sesimiz çıkmadı. Ama Recep Tayyip Erdoğan karşısına CHP- İYİ Parti- HDP İttifakı'nın adayı olarak çıkmayı düşünecek birisi haindir."

Kamubulteni.com  | Ankara