AK Parti'den Tosuncuk Mehmet Aydın'a İnfaz İndirimi ve Karşılıksız Çek İddialarına Cevap

AK Parti 'den infaz yasası hakkında son dakika açıklaması geldi. İki vekilden gelen açıklamada tosuncuk Mehmet Aydın 'ın infaz indiriminden faydalanacağı ve karşılıksız çeke hapis iddialarına cevap verildi.

AK Parti'den Tosuncuk Mehmet Aydın'a İnfaz İndirimi ve Karşılıksız Çek İddialarına Cevap

AK Parti 'den tosuncuk ve çek borçluları açıklaması.

AK Parti Afyon Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya 'dan son dakika açıklaması geldi.

İnfaz yasası ile ilgili konuşan Özkaya, CHP vekillerinin karşılıksız çek suçlarında hapis, tosuncuklara infaz indirimi iddialarına şu şekilde cevap verdi:

"Bu kişi birden çok süreli hapis nedeniyle en az 32 yıl hapis yatacak olup neticelen asla indirimden yararlanamayacaktır. Karşılıksız çekle ilgili 26 Mart’ta yapılan düzenleme ile üç ay içinde yüzde 10’u, sonraki üç aydan itibaren 30 ayda bakiyesini ödemesi öngörüldü. O gün itibarıyla kimse hapiste kalmadı."

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç  karşılıksız çek düzenlemesi hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Yapılan kanuni düzenlemeyle çek suçlularının tamamı tahliye olmuştur. İnfaz düzenlemesinde şartlı tahliye süresi ile ilgili genel ve kalıcı düzenlemeler yapılmış dolandırıcılar için ayrıca bir suç ayrımı yapılmamıştır. Tosuncuk denilen dolandırıcı hakkında suç örgütü kurmak ve yönetmekten her bir suçtan 3 bin 762 defa olmak üzere bilişim sistemlerini kullanarak dolandırıcılık, suçtan kaynaklı malvarlığı değerlerini aklama suçlarından ise 75 bin yıl ceza istenmektedir. ‘Tosuncuk’ ve suç ortağı arkadaşlarının alacağı süreli hapis cezasının infazı ile ilgili sürede bir indirim kesinlikle söz konusu değildir."

"İnfaz Kanunu’ndan faydalandığı öne sürülen bir diğer isim de 'bilinçli taksirle üç kişinin ölümüne neden olmak' suçundan yargılandığı davada 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Emrah Serbes oldu. Ancak Serbes'in, infaz indiriminden yararlanmadığı sadece üç sene denetimli serbestlikten faydalandığı belirtildi.

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.