AK Parti'den Son Dakika Abdullah Gül Açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı son dakika açıklamasında, önceki gün 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik Genel Başkan Yardımcısı' nın yaptığı "hain" açıklamasını eleştirdi ve "Tasvip etmediğimiz bir tutum ve ifade olmuştur. Doğru bulmadığımız ifadeler ortaya çıkmıştır" şeklinde cevap verdi.

AK Parti'den Son Dakika Abdullah Gül Açıklaması

AK Parti ''den son dakika Abdullah Gül açıklaması.

AK Parti Adana İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısına katılan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, burada önemli açıklamalarda bulundu. Çelik yaptığı açıklamada önceki gün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın Abdullah Gül ile ilgili yaptığı skandal açıklamaya değindi. Ömer Çelik u sözleri tasvip etmediklerini dile getirirken Erdoğan'ın da bir talimatını iletti ve şu ifadeleri kullandı:

"Eleştiri sınırlarını aşan ifadeleri tasvip etmiyoruz. Söz konusu ifadeler eleştiri sınırlarını aşmıştır. Tasvip etmediğimiz, doğru bulmadığımız bir ifade ortaya çıkmıştır. Abdullah Gül de partimizde milletvekilliği, bakanlık ve cumhurbaşkanlığı görevleri üstlenmiştir. Bu bakımdan dikkatli ve özenli bir dil kullanılması Marsbahis konusundaki genel ilkemizi hatırlatıyoruz."

ABDULLAH GÜL'ÜN SİYASİ TUTUMU

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün son dönemlerdeki siyasi tutumuna da değinen Çelik, "Siyasi bir tutum aldığımızda eleştirinin ortaya çıkması normal karşılanmalıdır. Ancak eleştiri sınırlarını aşan ifadelere karşı tutumumuz var. Söz konusu ifadeyi, bu ilkelerimizin dışına çıkan bir ifade olduğu için tasvip etmiyoruz. Siyasal alanın dışında kalan eleştirilerin, Cumhurbaşkanımız tarafından bize verdiği talimatı hatırlatarak, dikkatli bir dil kullanılmasını ifade ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE YAPILAN SALDIRI

Amerika'nın Ankara Büyükelçiliğine bugün sabah saatlerinde yapılan silahlı saldırı ile ilgili de konuşan Çelik, şu sözlerle açıklamasını sonlandırdı:

"Dışişleri Bakanımızla da konuştum. Bizdeki bilgiler ateş edildiği, Allah'a çok şükür bir can kaybı ya da yaralanmanın olmadığı yönünde. Bu çok açık bir provokasyondur. Bu provokasyon ile ilgili olarak yoğun bir çalışma yürütülüyor. Şundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Türkiye'de görev yapan yabancı misyonlar, devletimizin güvencesi altındadır, milletimizin misafiridir. Her türlü güvenliğin sağlanması konusunda azami hassasiyet gösterilecektir."

Kamubulrteni.com  | Ankara