Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin İlk Aday Adayı Belli Oldu

Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, yaptığı son dakika açıklamasında, Mart 2019 seçimlerinde, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için potansiyel belediye başkan aday adayı olduğunu duyurdu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin İlk Aday Adayı Belli Oldu

2009 'dan bu yana Yüreğir 'in belediye başkanı olan Çelikcan, Metro TV 'ye konuk oldu ve burada Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Selahattin Sekin'in sorularını yanıtladı.

"2019'de Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına talipmisiniz?" şeklinde yöneltilen soruya Çelikcan, "AK Parti'nin Adana'da merkezde tek belediye başkanıyım. Eğer Büyükşehiri hedeflemiyorsam ben burada oturmayayım" şeklinde cevap verdi.

BİR İŞİ YAPMADAN YAPMIŞ GİBİ GÖSTERMEM

"Ben bir işi yapmadan yapmış gibi şov yapanlardan değilim ' diyerek sözlerine devam eden Başkan Çelikcan şu ifadeleri kullandı:

'Şimdi birileri çıkıyor 'ben adayım, aday adayıyım' falan diyor. Biz zaten 2009'dan beri aday adayıyız. Şimdi ben görevdeki bir belediye başkanıyım. Birisi gibi ortaya çıkıp ben aday adayıyım dememin bir gereği yok. Zaten ben potansiyel aday adayıyım. AK Parti'nin Adana'da merkezde tek belediye başkanıyım. Eğer Büyükşehiri hedeflemiyorsam ben burada oturmayayım. Bunun lamı cimi yok. Böyle beynimizin arkasında farklı bir düşünce yok. Tabiri caizse çıraklık kalfalık dönemi bitti inşallah 2019'da bu olsun diyoruz ama Cumhurbaşkanımızın takdiri elbette. Çünkü biz hizmet edeceğiz, gayret edeceğiz tabi ki siyasi büyüklerimiz bunu uygun görürlerse o yola çıkacağız. Bizim her gün davul zurnayla ortaya çıkıp aday adayıyız dememizin bir anlamı yok"

2014 yılındae aday adayı olduğu, ancak o zaman başka bir arkadaşının aday gösterildiğini söyleyerek sözlerini sürdüren Çelikcan, şu ifadelerle açıklamasını bitirdi:

"Bana da 'burada devam et' denildi, bizde burada devam ettik. Bakınız belediyecilik dışarıdan göründüğü gibi çok kolay bir görev değil. Bütün dengeleri gözeteceksiniz. Belediyecilik hukuk bilmeyi ister. Belediyecilik mühendislik ister. Belediyecilik idarecilik ister. Belediyecilik hoşgörü ister, insanları dinlemeyi insanlara dokunmayı ister. Ve benim 21 yıllık bir devlet birikimim var. Mühendisim, yatırım nedir bilirim. 10 yıl boyunca belediyeciliğin her safhasını gördük, biliyoruz. Ben bir işi yapmadan yapmış gibi şov yapanlardan değilim. Adana'da biz bunun örneklerini görüyoruz. İsim vermeye gerek yok. Bizim yaptıklarım"

Kamubulteni.com  | Ankara