Abdullah Gül Hakkındaki Skandal Açıklamada Flaş Gelişme

AK Partili Hamza Dağ'ın skandal Abdullah Gül açıklamasının ardından tepkiler art arda geliyor. son olarak bu tartışmaya Saadet Partisi de katıldı.

Abdullah Gül Hakkındaki Skandal Açıklamada Flaş Gelişme

Geçtiğimiz Haziran günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri 'nde CHP'den Mec lise giren Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam,  Abdullah Gül hakkında yapılan skandal açıklamaya, "AK Parti'de Doğru-Yanlış'ın İyi-Kötü'nün Tutarlılık-Çelişki'nin farkı silinmiş, ortadan kalkmış, muhakeme yeteneği de yitirilmiştir. Demokrasi ile ciddi problemleri vardır" ifadeleri ile eleştirdi.

"Bu beyefendinin, hakaretler ve ağıza alınmayacak sözlerle andığı zat eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül. Sayın Erdoğan karşısında cumhurbaşkanı adaylığı gündeme geldiği için Sayın Gül’ü hainlikle suçluyor" diyerek açıklamasını sürdüren Cihangir İslam, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti’nin demokrasi ile ciddi problemleri vardır. Sayın Gül’e cumhurbaşkanlığı seçim süreci esnasında yapılan Betsmove skandal ziyaret yani 2. Ali Fuat Başgil Vakası bunun açık örneğidir. AK Parti, darbelerin hedefi olmuş kitlelerin sözcülüğünü yapabilecek durumda değildir. Geçmiş siyasi duruşuyla AK Parti’nin önünü açan Gül, benzer duruşla Sayın Erdoğan karşısında da aday olabilirdi. Ne Erdoğan ne AK Parti’liler buna tahammül gösteremedi. Geçmişte cesaret olarak sıfatlandırdıkları bir duruşu bugün ihanet olarak tanımlıyorlar. Gül’ün gösterdiği medeni cesaret ve duruş FP kapatıldıktan sonra AK Parti’nin yolunu açtı. Fazilet Partisi’nde hiç bir üye Gül’ü hainlikle suçlamadı. Gül, Recai Kutan karşısında aday olmuş ve 521 oy alarak 633 oy alan Kutan karşısında kongreyi kaybetmişti"

Son dakika haberlerinden, politika haberlerinden, gündem haberlerinden haberdar olmak için Kamubulteni.com adresini takipte kalın.

Kamubulteni.com  | Ankara