23. Dönem POMEM ile Kadın-Erkek 10 Bin Polis Alımı Yapılacak ( Mülakat Sonuçları Bekleniyor)

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'na 23. Dönem POMEM ile 10 bin polis adayı öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Önlisans ve lisans düzeyinden mülakat heyecanı yaşayan adayların mülakat sonuç duyurusu beklentileri sürüyor. Peki 24. Dönem POMEM için tarih netleşti mi? , PMYO, POMEM ve PAEM , PÖH Alımı ile ilgili son gelişmeler ve daha fazlası kamu bülteni sitesinde.

23. Dönem POMEM ile Kadın-Erkek 10 Bin Polis Alımı Yapılacak ( Mülakat Sonuçları Bekleniyor)

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'na 23. Dönem POMEM ile 10 bin polis adayı öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Önlisans ve lisans düzeyinden mülakat heyecanı yaşayan adayların mülakat sonuç duyurusu beklentileri sürüyor. Peki 24. Dönem POMEM için tarih netleşti mi? , PMYO, POMEM ve PAEM , PÖH Alımı ile ilgili son gelişmeler ve daha fazlası kamu bülteni sitesinde.

04 Şubat 2019 Pazartesi 19:56
23. Dönem POMEM ile Kadın-Erkek 10 Bin Polis Alımı Yapılacak ( Mülakat Sonuçları Bekleniyor)

23. DÖNEM POMEM  (10 BİN POLİS ALIMI) MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN BEKLEYİŞ BAŞLADI

23. Dönem POMEM ile 10 bin polis memuru adayı öğrenci alımında sona geliniyor. Polis Akademisi Başkanlığı'nın 28 Eylül 2018 tarihinde yaptığıduyuru ile KPSS'den en az 60 puan alan önlisans ve lisans mezunlarından 10 bin öğrenci alımı yapılacağı duyurulmuş, ilgili sınav için başvurular İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden e-devlet şifreleriyle kabul edilmişti. 1 Ekim ile 14 Ekim 2018 tarihleri arasında başvurularını tamamlayan adaylardan mülakat sürecine kadar başarıyla gelenler geçtiğimiz günlerde sözlü sınav heyecanı yaşamıştı. Sözlü sınav sonuçlarının da kısa süre içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanması ve adayların eğitim sürecine geçmesi bekleniyor. Polis Akademisi Başkanlığı'nca sözlü sınav süreciyle ilgili duyuru 17 Ocak 2019 tarihinde yayımlanmıştı.

KAMU BÜLTENİ Android için >>>> TIKLAYIN

KAMU BÜLTENİ İOS için >>>> TIKLAYIN

MÜLAKATLARLA İLGİLİ YORUMLARINIZI BİZLERLE VE DİĞER ZİYARETÇİLERİMİZLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ

23. Dönem POMEM mülakat süreciyle ilgili yorumlarınızı diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Mülakatlar sizce kolay mıydı, zor muydu?

23. DÖNEM 10 BİN POLİS ALIMI MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI ANDA HABERDAR OL

Mülakat sonuçları açıklandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Yeni polis memuru alımlarından, bekçi alımlarından, askeri personel alımlarından, ekonomi haberlerinden, özel sektör iş duyurularından anında haberdar olmak için kamu bülteni uygulamasını indirmeyi unutmayın.

23. Dönem POMEM Başvuru Şartları Nelerdi?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)
 • KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)
 • Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.) d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)
 • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
 • Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Söz konusu yönetmeliğin ilgili maddelerinde POMEM’lere alınacak öğrencilerin boy ve kilo şartları aşağıda belirtilmiş, diğer hususlar için Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğini inceleyiniz. (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.) (Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00-27.00 aralığında Beden Kitle İndeksi olacaktır.)
 • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
 • Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
 • Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,
 • Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak, h) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile durumunu belirtecektir.)
 • Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, i) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, j) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

Yeni POMEM, PMYO ve PAEM Duyuruları Bekleniyor

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nca yeni PAEM, POMEM, PMYO duyuruları bekleniyor. 2019 yılında hangi sınav türüyle kaç polis memuru alınacağı, PÖH alımlarının yapılıp yapılmayacağı hala netleşmiş değil. Net rakamlar paylaşılmaya başlandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 04.02.2019 20:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.