Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Onbaşı Alımı Bekleyenlere Müjde 2020

Son dakika haberi: TBMM'ye bir kanun teklifi geldi ve uzman erbaş ile sözleşmeli er erbaş için düzenleme yapılacağı açıklandı. Söz konusu kanun teklifinde yeni alımlara dair cümle adayları sevindirdi. İşte o gelişme.

Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Onbaşı Alımı Bekleyenlere Müjde 2020

Sondakika : Uzman erbaş , sözleşmeli er ve erbaşlıkta değişiklik.

TBMM'ye bir kanun teklifi sunuldu. AK Parti tarafından hazırlanan "Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi "  TBMM'ye sunuldu ve kanun teklifi Plan Bütçe Komisyonu'na sevk edildi. AK Partili Mehmet Sait Kirazoğlu 'nun ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi ile sözleşmeli er ile uzman erbaşlıkta değişiklik yapılması öngörüldü. 

TEMİNE TEŞVİK

Yayımlanan kanun teklifinin tam metnine baktığımızda sözleşmeli er ve erbaşlıkla ilgili şu ifadelere yer verildiği görüldü:

Maddelere baktığımızda sözleşmeli er ve erbaş temininin teşvik edilmesi cümlesinin yer aldığı görüldü. 

SAATLER BELİRLENECEK

Er ve erbaşlar, günlük mesai bittikten sonra ve hafta sonu görev yerlerinden ayrılabilecekler. Madde önümüzdeki günlerde TBMM'de görüşülecek.

YENİ ALIM MÜJDESİ

Söz konusu maddede yeni uzman erbaş ve sözleşmeli er alımının teşvik edileceği cümlesine yer verildi. Er ile erbaşlara hafta sonu izni ile akşam izinleri verilecek olması nedeniyle eksik olacak ve yeni alımlar yapılacak.

Peki siz hangi kadroya alım bekliyorsunuz? Anket için TIKLAYIN

İLAN GELDİĞİNDE BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN