Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 4 branş için gerçekleştireceği uzman erbaş alımı için başvuru işlemlerinde sona gelindi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 4 branş için gerçekleştireceği uzman erbaş alımı için başvuru işlemlerinde sona gelindi. Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Basın İlan Kurumu gibi resmi kurum sitelerinden geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuruda, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na uzman erbaş alımı yapılacağı, başvuru yapacak adayların branşlara göre belirlenen başvuru özel şartlarının yanı sıra başvuru genel şartlarını da taşıması gerektiği belirtildi. Başvurular 23 Mayıs 2019 tarihine kadar e-Devlet şifreleriyle www.turkiye.gov.tr adresinden yapılabilecek. (Tam başvuru sayfası https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu)

İlkokul, Lise, Önlisans, Lisans düzeyinden yeni iş haberleri yayımlandı. Ücretsiz Katılım talebi için tıklayın.

RESMİ DUYURU

Başvurular, 13-23 Mayıs 2019 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
2. En az lise mezunu olmak.
3. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).
4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.
5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (13 Mayıs 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).
6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.
7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.
8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.
9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.
10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.
11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Mayıs 2019) diğer şartları taşıyor olmak.
İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi:09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)