Sahil Güvenlik Komutanlığı 400 Uzman Erbaş Alımı Sona Eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından duyurulan 400 Uzman Erbaş alımı için başvurular sona eriyor. Başvuru şartları ne, son gün ne zaman?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 400 Uzman Erbaş Alımı Sona Eriyor

Resmi Gazetede yayımlanan ilanla Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı yapacak. En az lise mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolar için başvurular bugün itibariyle başlıyor.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Uzman erbaş kadrosuna başvurmak isteyen adaylar başvurularını 18-25 Nisan 2022 tarihleri arasında yapabilecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Sahil Güvenlik Komutanlığı iş başvurusu başlığı altında yapabilecektir.

Başvuru Koşulları

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2022 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (18 Nisan 2017 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Nisan 2022) diğer şartları taşıyor olmak

NOT: Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzu, www.sg.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

BİLGİLENDİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /