MSB'den Yeni İlan: Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subay Alımı Yapacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda iki branşta istihdam etmek üzere muvazzaf subay alımı yapılacağına yer verildi. İşte detaylar.

MSB'den Yeni İlan: Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subay Alımı Yapacak

Son dakika: MSB DKK muvazzaf subay alacak.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan son dakika duyurusunda Deniz Kuvvetleri Komutanlığına subay alımı yapılacağına yer verildi. Öğretmen ve mühendis branşlarına yapılan subay alımında ilan az önce geldi ve başvurular başladı.

YENİ ALIMLARDAN HABERDAR OLMAK, KADIN-ERKEK ADAYLARLA BİLGİ ALIŞVERİŞİ İÇİN TIKLA VE KATILMA İSTEĞİ GÖNDER.

MSB PERTEM DUYURUSU

PERTEM 'den yayımlanan duyuru şu şekilde;

1. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Dış Kaynaktan ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru sadece ERKEK ADAYLAR tarafından yapılabilecektir. Ön başvuru için son tarih 25 Ağustos 2019 (saat 23.59) 'dur.

2. Başvuru şartlarını taşıyan 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı(her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olan ve başvuru kılavuzunda istenen yabancı dil sınav notu olan adaylardan kontenjanın en fazla 10 katına kadar aday seçim aşamalarına davet edilecektir. 2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.

3. Başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk yabancı dil sınav notu olan adayların sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

4. Mezuniyet akademik not ortalaması 2,75 (4 'lük sistemde) ve üzerinde olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

5. Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir.

6. Giriş koşullarını taşıyan şehit gazi eş ve çocukları, başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımak ve sınav/seçim aşamalarında başarılı olmak şartıyla şehit ve gazi gazi kontenjanı dâhilinde değerlendirilecek, bu adaylar arasında yapılacak başarı sıralamasına göre kontenjanın yüzde beşine kadarı temin edilecektir. Şehit ve gazi kontenjanına giremeyen adaylar diğer adayların başarı sıralamasına dahil edilecektir.

BAŞVURULAR HENÜZ BAŞLAMADI

MSB PERTEM 'den yayımlanan duyuruda yukarıdaki detaylar paylaşıldı. Ancak duyuru yayımlandıktan kısa süre sonra kaldırıldı. Başvuru kılavuzunun eklenmesi sonrası başvuru ekranı açılacak. Başvurular internet üzerinden 25 Ağustos tarihine kadar alınacak. Ancak henüz başvuru ekranı açılmadı. 

Subay alımına başvuracak diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Başvuru ekranının gün içinde aktif olması ve başvuruların başlaması bekleniyor.  Başvurular başladığı anda bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN