MSB KPSS'siz Kadın-Erkek Subay Alımı Başvurusu Başladı

KPSS şartı olmadan TSK bünyesine kadın erkek subay alımı için ilan yayımlandı ve başvurular internet üzerinden alınmaya başladı. İlan detayları, başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde.

MSB KPSS'siz Kadın-Erkek Subay Alımı Başvurusu Başladı

MSB KPSS şartsız subay alımı ilanı yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda TSK bünyesinde istihdam etmek üzere hukuk sınıfına subay alımı yapılacağına yer verildi. 

SON BAŞVURU 13 OCAK

Yayımlanan başvuru kılavuzuna baktığımızda , Hukuk Sınıfına subay alımı için başvuruların 13 Ocak 2020 tarihine kadar devam edeceğine yer verildi.

Kadın-erkek subay adayları ile bilgi alış verişi yapmak için  >> > TIKLA KATIL

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Subay alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak

- Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden, firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından, 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkum olmamak ya da soruşturma veya kovuşturma altında bulunmamak.

- Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya guruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

- Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

- Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak.

- Subay naspedilmek için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak.

- Yapılacak sınav ve mülakatta yeterli not almış olmak,

- Dış kaynaktan başvuran adaylar için TABLO-1’de yer alan branşlarda Fiziki Yeterlilik Testinde (FYT), başarılı olmak.

- Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak.

- Türkiye’deki hukuk fakültelerinden veya denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı bir hukuk fakültesinden mezun olmak,

- Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1992 ve daha sonraki tarih doğumlular)

- Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1987 ve daha sonraki tarih doğumlular)

- Daha önce Türk Silahlı Kuvvetlerinde subay, astsubay, askeri öğrenci, uzman jandarma, uzman erbaş ve sözleşmeli er olarak görevliyken ilişiği kesilmemiş veya çıkarılmamış olmak,

BOY KİLO KADIN ADAYLAR İÇİN

BOY KİLO ERKEK ADAYLAR İÇİN

BAŞVURU BAŞLADI

MSB PERTEM resmi sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda subay alımı başvurularının başladığına yer verildi. Başvurular internet üzerinden alınmaktadır.

Başvuru yapmak için tıklayın

Başvurular yukarıdaki link üzerinden 13 Ocak 2020 tarihine kadar alınacak. Açılan sayfada giriş yapın ve bilgilerinizi tam doldurduktan sonra tercihlerim kısmından başvurunuzu tamamlayın.

TÜM ASKER, POLİS VE JANDARMA ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN