Jandarma Subay Alımı Ön Başvuruları Sürüyor

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması amacıyla en az lise ve dengi okullardan mezun subay adayı öğrenci alımı için 1 Temmuz'da başlayan başvuru işlemleri devam ediyor. İşte detaylar.

Jandarma Subay Alımı Ön Başvuruları Sürüyor

Jandarma Subay Adayı Öğrenci Alımı Ön Başvuruları Sürüyor

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması amacıyla en az lise ve dengi okullardan mezun subay adayı öğrenci alımı için 1 Temmuz'da başlayan başvuru işlemleri devam ediyor.

Jandarma ve Sahil güvenlik Akademisi Başkanlığı'nca "JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ MUVAZZAF SUBAY İHTİYACININ KARŞILANMASI MAKSADIYLA JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK FAKÜLTESİNE (220) ERKEK ÖĞRENCİ ALINACAKTIR" başlığı altında yayımlanan ilanda alımla ilgili, "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular 01-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri, temin şartları ve diğer detaylar; www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’ ’nda belirtilmiştir." ifadelerine yer verilmiş, ön başvuru işlemlerinin sadece Jandarma Personel temin sayfasından e-Devlet şifreleriyle yapılacağı belirtilmişti. Başvurular 26 Temmuz 2019 mesai bitimi itibariyle sonlanacak.  Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki aranan niteliklere haiz olması gerekiyor : 

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya 09 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

d. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

e. www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

Alımlara ilişkin gelişmeler ve detaylı bilgilendirme JGSA Resmi sitesinden öğrenilebiliyor.