Deniz Kuvvetleri'ne Subay Alımı Mezuniyet Şartları ve Başvuru Süreci

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na dış kaynaktan öğretmen ve mühendis sınıfı muvazzaf subay alımı yapılacağına dair duyuru, MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nın resmi sayfasından duyurulmuştu.

Deniz Kuvvetleri'ne Subay Alımı Mezuniyet Şartları ve Başvuru Süreci

Deniz Kuvvetleri'ne Subay Alımı Mezuniyet Şartları ve Başvuru Süreci

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na dış kaynaktan öğretmen ve mühendis sınıfı muvazzaf subay alımı yapılacağına dair duyuru, MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nın resmi sayfasından duyurulmuştu. İlgili duyuruda başvuru yapacak adayların KPSS ile ilgili şartların yanı sıra mezuniyet şartı ve mezuniyet akademik not ortalamasını da dikkatle incelemesi gerektiğine vurgu yapılırken, YDS ile ilgili başvuru kılavuzunun dikkatle incelenmesi gerektiği belirtildi.

YENİ İLANLARI, İŞ HABERLERİNİ, EKONOMİDEKİ SON GELİŞMELERİ VE DAHA FAZLASINI ÜCRETSİZ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE İNDİR.

RESMİ DUYURUDA HANGİ İFADELERE YER VERİLDİ?

MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadeler yer aldı : 

1.    Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Dış Kaynaktan ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru sadece ERKEK ADAYLAR tarafından yapılabilecektir. Ön başvuru için son tarih 25 Ağustos 2019 (saat 23.59) 'dur.
2.    Başvuru şartlarını taşıyan 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı(her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olan ve başvuru kılavuzunda istenen yabancı dil sınav notu olan adaylardan kontenjanın en fazla 10 katına kadar aday seçim aşamalarına davet edilecektir. 2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.
3.    Başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk yabancı dil sınav notu olan adayların sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
4.    Mezuniyet akademik not ortalaması 2,75 (4 'lük sistemde) ve üzerinde olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
5. Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmektedir.
6. Giriş koşullarını taşıyan şehit gazi eş ve çocukları, başvuru kılavuzunda belirtilen şartları taşımak ve sınav/seçim aşamalarında başarılı olmak şartıyla şehit ve gazi gazi kontenjanı dâhilinde değerlendirilecek, bu adaylar arasında yapılacak başarı sıralamasına göre kontenjanın yüzde beşine kadarı temin edilecektir. Şehit ve gazi kontenjanına giremeyen adaylar diğer adayların başarı sıralamasına dahil edilecektir.

BAŞVURULAR NEREDEN , NASIL YAPILACAK?

Subay alımı başvuru işlemleri https://personeltemin.msb.gov.tr/Anasayfa/EDevletGiris adresi üzerinden e-Devlet şifreleriyle online yapılabilecek. İlgili alıma dair yayımlanan başvuru kılavuzunda başvuru işlemlerinin 25 Ağustos 2019 saat 23.59 itibariyle sona ereceği, sınavın ise MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda (Mamak/Ankara) yapılacağı belirtildi.

BAŞVURU KILAVUZUNA NEREDEN ERİŞEBİLİRİM?

Subay alımı başvuru kılavuzuna MSB'nin personel temin sayfasında yer alan 'MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI MUVAZZAF SUBAY ALIMI BAŞVURU KILAVUZU' linkinden ya da doğrudan https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/ddkmuhog.pdf adresinden erişilebilir.