D.K.K.'lığı Uzman Çavuş Alımı Son Başvuru Tarihi

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na en az lise mezunlarından uzman çavuş alımı yapılacak. Uzman çavuş alımı başvuru genel şartları ve diğer detaylar D.K.K.'lığı tarafından yapılan resmi duyuruda yer aldı.

D.K.K.'lığı Uzman Çavuş Alımı Son Başvuru Tarihi

D.K.K.'lığı Uzman Çavuş Alımı Son Başvuru Tarihi

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Çavuş alımı duyurusu geçtiğimiz gün Personel Temin sayfasından yayımlanmıştı. İlgili duyuruda başvuru işlemlerinin e-Devlet şifreleriyle Personel Temin sayfası üzerinden gerçekleşeceğine dikkat çekilirken, başvuru yapacak adayların KPSS şartının yanı sıra, en az lise mezuniyeti ve askeerliğini yapmış olma şartını da (Halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Sözleşmeli Er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.) yerine getirmesi gerektiği vurgulandı. Başvuru yapacak adayların D.K.K.'lığı ve MSB Personel Temin sayfası üzerinde yer alan kılavuzları dikkatle incelemesi gerektiği belirtildi.

Duyuruda ayrıca şu ifadelerin yer aldığı görüldü : 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 Yılı Uzman Çavuş Alım İlanı

DİKKAT:

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.

3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; en az lise mezunlarından Uzman Çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.

4. Halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Sözleşmeli Er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

5. Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

6. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

7. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.

8. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve,

b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız..

Başvuru yapmak için tıklayınız..

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Danışma Adresi:

MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA Posta Kodu: 06620

İrtibat Telefonu:

(0312) 562 05 43
(Başvuru koşulları, müracaat, sınav merkezi vb. sorular için)

Fax Numarası:

(0312) 319 43 67

Genel Ağ(İnternet) Adresi:

https://personeltemin.msb.gov.tr/