KPSS'siz ve 60 KPSS ile: Tarım Krediye Kamu Personeli Alımı

Antalya Tarım Kredi bünyesine KPSS şartı olmadan ve 60 KPSS ile kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. Bugün yayınlanan ilanın detayları haberimizde.

KPSS'siz ve 60 KPSS ile: Tarım Krediye Kamu Personeli Alımı

Antalya Tarım Kredi bünyesine KPSS şartı olmadan ve 60 KPSS ile kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. Bugün yayınlanan ilanın detayları haberimizde.

16 Eylül 2019 Pazartesi 17:33
KPSS'siz ve 60 KPSS ile: Tarım Krediye Kamu Personeli Alımı

Tarım Krediye Ziraat Mühendisi ve Kooperatif görevlisi alımı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliği 'ne Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi  alımı için ilan yayınlandı. Toplamda 42 personel alımı için yayınlanan ilanın detayları şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartlaır taşıması gerekmektedir:

 • ürkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 16.10.1989 ve daha sonra doğanlar,
 • Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak
 • Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya altı ay ya da daha fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile yağma, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, sahtecilik, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı fiiller, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçları ile kamunun sağlığına ve kamu güvenine karşı işlenen suçlardan biriyle hüküm giymiş olmamak,
 • Görevini yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
 • Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.
 • Antalya Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Antalya, Burdur ve Isparta) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. 

Diğer başvuru detayları şu şekilde;

Lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) ve 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrıca adayların, Tablo I’de belirtilen Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması,  ayrıca Tablo-II’de belirtilen bölümlerden herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan; Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayanlar, 2018-2019 KPSS Lisans sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile başvuruda bulunabileceklerdir. (Başvuruda bulunacak adayların; Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgelerinde “Ziraat Mühendisi” unvanına sahip olduklarına dair ibarenin bulunması gerekmektedir.) 

Antalya Lisans mezunu olarak Kooperatif Görevlisi Tablo I için Tıklayın

Antalya Önlisans mezunu olarak Kooperatif Görevlisi Tablo II için Tıklayın

Antalya Ziraat Mühendisi kadrosunda işe alınacak adaylar için kontenjan ve özel şartları gösterir Tablo III için Tıklayın

BAŞVURU

İlana başvurular 23 Eylül ile 10 Ekim tarihleri arasında alınacak. 

 • Nüfus Cüzdanı sureti,
 • Mezuniyet Belgesinin aslı veya onaylı örneğini,
 • Kendisinin veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) son 6 aydır, Antalya Bölge Birliğine bağlı illerin sınırları içerisinde (Antalya, Burdur ve Isparta) ikamet ettiğini gösterir adres bilgileri raporu,
 • 2 adet 4,5x6 ebadında fotoğrafını,
 • Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi (Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi olmayanlar) olarak başvuruda bulunacak adaylar için KPSS sonuç belgesi çıktısı (Sonuç Belgesi Kontrol Kodunun bulunması zorunludur)
 • Ziraat Mühendisi adaylar için Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesini veya bu belgeyi almaya hak kazandığını gösterir belgeyi,
 • Adli sicil belgesini

BAŞVURULAR BAŞLADIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 16.09.2019 17:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum 2019-09-16 20:19:04

İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum

Avatar
Aliye 2019-09-17 11:44:38

Zaten ikame zorunluluğu olmasa şaşardım