İbrahim Tatlıses'ten Acı Haber! Bakın Nasıl Duyuruldu!

Türk Müziğinin efsane isimlerinden Nuri Sesigüzel hayatını kaybetti. Acı haberi İbrahim Tatlıses duyurdu.

İbrahim Tatlıses'ten Acı Haber! Bakın Nasıl Duyuruldu!

Sanatçı Nuri Sesigüzel (85) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Acı haberi İbrahim Tatlıses paylaştı: Bir devir kapandı.

Büyük efsaneydi… Türk halk müziğinin ilk büyük efsanelerinden biriydi… Yolu açmış, şehirli müzik severlerle Anadolu türkülerini belki de ilk o buluşturmuştu… Vefat etmiş Nuri Sesigüzel… O da göçmüş bu dünyadan… Vefat haberini İbrahim Tatlıses vermiş… Kabri nur, mekanı cennet olsun.

Türk müziğinin efsaneleşmiş sanatçılarından Nuri Sesigüzel, yaşamını yitirdi. İbrahim Tatlıses tarafından duyurulan ölüm haberi müzik dünyasını derinden sarstı. Nuri Sesigüzel'in birçok unutulmaz şarkısıyla tanındığı ve Türk müziğine değerli katkılar sağladığı biliniyor.

İbrahim Tatlıses'in Açıklamaları
Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Nuri Sesigüzel'in vefat ettiğini duyurdu. Tatlıses, "Nuri Sesigüzel ustamızı kaybetmişiz. Üzüntümü anlatamam. Tüm sevenlerine, ailesine baş sağlığı dilerim. Ustamıza Allah'tan rahmet dilerim" ifadelerini kullandı.

Nuri Sesigüzel'in Defin İşlemleri
Nuri Sesigüzel'in cenazesi yarın Teşvikiye Camii'nde öğle namazının ardından Büyükçekmece Mezarlığı'nda defnedilecektir.

Ölüm Nedeni Henüz Bilinmiyor
Nuri Sesigüzel daha önce bel fıtığı nedeniyle üç kez ameliyat geçirmiş olsa da kesin ölüm nedeni henüz açıklanmamıştır.