Usta Oyuncu Erdoğan Sıcak Hayatını Kaybetti

Son dakika haberi: Usta oyuncu ve Tiyatrocu Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti. Erdoğan Sıcak 'ın vefat haberini Onur Akay az önce verdi.

Usta Oyuncu Erdoğan Sıcak Hayatını Kaybetti

Son dakika haberi: Usta oyuncu ve Tiyatrocu Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti. Erdoğan Sıcak 'ın vefat haberini Onur Akay az önce verdi.

12 Şubat 2019 Salı 11:24
Usta Oyuncu Erdoğan Sıcak Hayatını Kaybetti

Sanar camiasını yasa boğan ölüm. Erdoğan sıcak hayatını kaybetti.

Edinilen son dakika bilgilerine göre uzun süredir hasta olan ve tedavisine devam edilen usta sanatçı Erdoğan Sıcak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. 

Onur Akay, Erdoğan Sıcak 'ın vefat haberini sosyal medyadan şu ifadelerle duyurdu:

"Bir süredir koah hastalığıyla mücadele eden Erdoğan Sıcak'ı kaybettik. 79 yaşındaki değerli sanatçımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Cenazesi Perşembe günü son yolculuğuna uğurlanacak."

ERDOĞAN SICAK KİMDİR? HANGİ FİLMLERDE OYNADI?

18 Ağustos 1940 tarihinde İstanbul Bakırköy' de dünyaya gelen Erdoğan Sıcak, İlk ve ortaokulu Bakırköy'de bitirdi.

İstanbul Erkek Lisesine gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım atmaya başlayan Sıcak, gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri göstermeye başladı. 1959 yılında usta yönetmen Haldun Dormen 'in tiyatro okulunda eğitim aldı.

1962/63 tiyatro sezonunda, Ankara Devlet tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago 'nun İstanbul'da kurduğu topluluğa sınavla alındı ve Erdoğan Sıcak bu gelişme ile profesyonel tiyatro yaşamını başlatmış oldu.

Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Erdoğan Sıcak, televizyon yayınlarının başlamasıyla ,önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi. Bu arada, birçok reklam filminde ve birkaç uzun metrajlı filmde oynadı. İngiliz ,Alman,Fransız,Japon ortak yapımı filmlerde farklı karakterler çizdi. 1959 yılından bu güne kadar, muhtelif tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı. Birçok televizyon dizisinin senaryolarını yazdı ve kendi kaleminden çıkan birçok tiyatro eserini sahneledi. 

Kamubulteni.com  | Ankara

Son Güncelleme: 12.02.2019 11:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol