RTÜK'ten Halk Tv ve Tele1'e Ceza Geldi

RTÜK, Halk TV'deki üç program nedeniyle kanala para cezası uygularken, TELE1'e de para cezası uygulaması kararı aldı.

RTÜK'ten Halk Tv ve Tele1'e Ceza Geldi

RTÜK, Halk TV'deki üç program nedeniyle kanala para cezası uygularken, TELE1'e de para cezası uygulaması kararı aldı.

31 Mart 2021 Çarşamba 15:06
RTÜK'ten Halk Tv ve Tele1'e Ceza Geldi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun gündeminde cezalar vardı.

RTÜK, Halk TV'deki üç programda sarfedilen sözler nedeniyle kanala para cezası uygularken, Tele1'e de ceza verdi. RTÜK, Halk TV'de Ayşenur Arslan ve Ekonomist Emin Çapa'nın yer aldığı Medya Mahallesi Programıyla kanala idari para cezası verdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kovid-19 tedavisinin konu eidldiği programda, "Rabbim Amerikan Hastanesi demiştir... Rabbimiz Şehir Hastaneleri, devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri demez. İktidara yakın olanlara Rabbimiz hep böyle yerlere Cleveland, Amerikan Hastanesi gibi yerleri söylerler" ifadeleri ceza nedeni oldu.  

RTÜK ayrıca Özlem Gürses ile Kayda Geçsin programında Gazeteci Yazar Murat Ağırel'in 'Parsel Parsel' isimli kitabıyla ilgili konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Gökçek'le ilgili sözler de ceza nedeni oldu. RTÜK, Levent Gültekin ve 'İki yorum' programında Milli Görüş'un lideri Necmettin Erbakan ile ilgili sözleri nedeniyle de Halk TV'ye ceza kesti. Tele1'de yayınlanan 18 dakika programında Emre Kongar'ın 'İslami Terör' ifadesini kullanması da ceza nedeni oldu. 

Son Güncelleme: 31.03.2021 20:29
Anahtar Kelimeler:
RtükRtük Halk Tv
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Vatandaş 2021-03-31 15:57:04

Neden konuşup doğruyu söyleyeni cezalandırıyorlarsa

Avatar
Turkiyenin gerçekleri 2021-03-31 19:00:43

Ülkesinin gerçeklerini söyleyenler hemen ceza Silivri yada vatan haini ilan ediliyor ülkesine ihanet edenler halki sömürenler ülkeyi yönetiyor çok değişik ulke olduk .doğruları söylemek bile suç oldu .doğrusu ac karnını doyurmak için yerli üretim yapiyoe dediğimiz yabanci firmada xalisan insanların konuşmak hakkı bile yok ülkemizin medyasından tut halkin özgürlüğünü bile elinden aldılar konuşamaz elestiremez hale getirdiler

Avatar
Terörist tele1 2021-04-01 00:37:53

Siz duymak istediklerinize doğru diyorsunuz