Max Von Sydow Hayatını Kaybetti

Son dakika haberi: İsveçli dünyaca ünlü oyuncu Max Von Sydow hayatını kaybetti. Max Von Sydow, Game Of Thrones 'te Üç Gözlü Kuzgun karakterini canlandırmıştı.

Max Von Sydow Hayatını Kaybetti

Son dakika haberi: İsveçli dünyaca ünlü oyuncu Max Von Sydow hayatını kaybetti. Max Von Sydow, Game Of Thrones 'te Üç Gözlü Kuzgun karakterini canlandırmıştı.

09 Mart 2020 Pazartesi 16:03
Max Von Sydow Hayatını Kaybetti

Max Von Sydow öldü.

Bir son dakika haberi geldi. Edinilen bilgilere göre Max Von Sydow 'ıun hayatını kaybettiği bildirildi. Sydow 'un ailesi acı olayla ilgili bir açıklama yapmak istediklerini söyledi. Açıklama bugün yapıldı ve 'kırık bir kalp ve sonsuz bir acı' notu ile paylaşıldı. 

Max Carl Adolf von Sydow İsveçli sinema oyuncusudur. Çok önemli bir oyuncudur ve birçok önemli filmlerde başarılı roller üstlenmiştir.

10 Nisan 1929 doğumlu olan Sydow, 1 Ağustos 1951 senesinde, aktris Kersten Olin ile evlendi ve iki erkek çocukları oldu.

Yıl    Film    Rolü    Notlar
1949    Only a Mother    Nils    
1951    Miss Julie    Hand    
1953    Ingen mans kvinna    Olaf    
1956    Rätten att älska    Bergman    
1957    Herr Sleeman kommer    The Hunter    TV
The Seventh Seal    Antonius Block    
Wild Strawberries    Henrik Åkerman    
1958    Brink of Life    Harry Andersson    
Rabies    Bo Stensson Svenningson    
The Magician    Albert Emanuel Vogler    
1960    The Virgin Spring    Töre    
The Wedding Day    Anders Frost    
1961    Through a Glass Darkly    Martin    
1962    Adventures of Nils Holgersson    Baba    
The Mistress    Evli Adam    
1963    Winter Light    Jonas Persson    
1965    4x4    Kvist    (segment "Uppehåll i myrlandet")
The Reward    Scott Swenson    
The Greatest Story Ever Told    Jesus Christ    
1966    The Quiller Memorandum    Oktober    
Hawaii    Reverend Abner Hale    Nominated – Golden Globe Award for Best Motion Picture Actor - Drama
Here's Your Life    Smålands-Pelle    
1967    The Diary of Anne Frank    Otto Frank    TV
1968    Hour of the Wolf    Johan Borg    
Black Palm Trees    Gustav Olofsson    
Shame    Jan Rosenberg    
1969    Made in Sweden    Magnus Rud    
The Passion of Anna    Andreas Winkelman    
1970    The Kremlin Letter    Albay Kosnov    
1971    The Night Visitor    Salem    
The Emigrants    Karl Oskar    
The Apple War    Roy Lindberg    
The Touch    Andreas Vergerus    
1972    Embassy    Gorenko    
Cabaret    Yaşlı Alman Adam    küçük rolde(Song "Tomorrow Belongs to Me")
The New Land    Karl Oskar    
1973    The Exorcist    Father Lankester Merrin    Nominated – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Altın Küre Ödülü - Sinema
1974    Steppenwolf    Harry Haller    
1975    The Ultimate Warrior    Baron    
Egg! Egg! A Hardboiled Story    Baba    
Three Days of the Condor    G. Joubert    KCFCC Award for Best Supporting Actor
1976    Cuore di cane    Profesör Filipp Filippovich Preobrazenski    
Voyage of the Damned    Yüzbaşı Schroeder    
The Desert of the Tartars    Hortiz    
Foxtrot    Larsen    
Illustrious Corpses    Supreme Court's President    
1977    March or Die    François Marneau    
Black Journal    Lisa Carpi    
Exorcist II: The Heretic    Father Lankester Merrin    
1978    Brass Target    Shelley    
1979    Hurricane    Dr. Danielsson    
1980    Death Watch    Gerald Mortenhoe    
Flash Gordon    Ming the Merciless    Nominated – Saturn Award for Best Supporting Actor
1981    Escape to Victory    Major Karl von Steiner—The Germans    aka: "Victory"
1982    Flight of the Eagle    Salomon August Andrée    Venice Film Festival Pasinetti Cup for Best Actor
Conan the Barbarian    King Osric    
Hit Man    Colonel O'Donnell    aka: "Jugando con la muerte"
1983    Strange Brew    Brewmeister Smith    aka: "The Adventures of Bob & Doug McKenzie: Strange Brew"
Never Say Never Again    Ernst Stavro Blofeld    bağımsız üretilen James Bond filmi
1984    Dreamscape    Doktor Paul Novotny    
Samson and Delilah    Sidka    TV
The Soldier's Tale    The Devil    
Dune    Doctor Kynes    
1985    Code Name: Emerald    Jurgen Brausch    
Christopher Colombus    King John of Portugal    (TV miniseries)
The Last Place on Earth    Fridtjof Nansen    (TV miniseries)
Kojak: The Belarus File    Peter Barak    TV
Quo Vadis?    The Apostle Peter    (TV miniseries)
The Repenter    Spinola    
1986    Duet for One    Dr. Louis Feldman    
Hannah and Her Sisters    Frederick    
The Second Victory    Dr. Huber    
The Wolf at the Door    August Strindberg    aka: "Oviri"
1987    Pelle the Conqueror    Lassefar    Bodil Award Best Actor
European Film Award for Best Actor
Guldbagge Award Best Actor[1]
Robert Festival Best Actor
National Society of Film Critics Award for Best Actor (3rd place)
Nominated – En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü
1988    Katinka        First and only film as director
Won the awards for Best Film and Best Director at the 24th Guldbagge Awards.[2]
1989    Red King, White Knight    Szaz    Nominated – Primetime Emmy Award for Outstanding Supporting Actor - Miniseries or a Movie
Ghostbusters II    Vigo the Carpathian    Ses, dublaj ses
1990    A Violent Life    Pope Clement VII    
Hiroshima: Out of the Ashes    Baba Siemes    TV
Father    Joe Mueller    Australian Film Institute Award for Best Actor in a Leading Role
Awakenings    Dr. Peter Ingham    
1991    The Ox    Vicar    
Until the End of the World    Henry Farber    
Europa    Narrator    (voice)
A Kiss Before Dying    Thor Carlsson    
The Bachelor    Von Schleheim    
1992    The Best Intentions    Johan Åkerblom, Anna's father    
The Silent Touch    Henry Kesdi    a.k.a. "Dotknięcie ręki" (Polish Wikipedia), Tokyo International Film Festival Best Actor Award[3]
1993    Grandpa's Journey        
The Young Indiana Jones Chronicles    Sigmund Freud    Episode: Vienna, November 1908
Och ge oss skuggorna    Eugene O'Neill    TV
Needful Things    Leland Gaunt    Nominated – Saturn Award for Best Actor
1994    Time Is Money    Joe Kaufman    Karlovy Vary International Film Festival Best Actor
1995    Radetzkymarsch (1995) (de)    Baron Franz von Trotta und Sipolje    TV
Citizen X    Dr. Alexandr Bukhanovsky    (TV)
Nominated – CableACE Award for Supporting Actor in a Movie or a Miniseries
Judge Dredd    Judge Fargo    
1996    Private Confessions    Jacob    TV
Jerusalem    Vicar    
Samson and Delilah    Narrator    TV (seslendirme)
Hamsun    Knut Hamsun    Guldbagge Award Best Actor
Valladolid International Film Festival Best Actor
1997    Solomon    David    TV
The Princess and the Pauper    Epos    TV
Hostile Waters    Admiral Chernavin    TV
1998    What Dreams May Come    The Tracker    
1999    Snow Falling on Cedars    Nels Gudmundsson    
2000    Nuremberg    Samuel Irving Rosenman    TV Mini-series
2001    Intacto    Samuel    
Druids    Guttuart    
Sleepless    Ulisse Moretti    
2002    Minority Report    Director Lamar Burgess    Nominated – Saturn Award for Best Supporting Actor
2004    Dark Kingdom: The Dragon King    Eyvind    TV
2005    Heidi    Alp Amca    
2006    The Inquiry    Tiberius    
2007    Rush Hour 3    Reynard    
Emotional Arithmetic    Jakob Bronski    Nominated – Genie Award for Best Performance by an Actor in a Supporting Role
The Diving Bell and the Butterfly    Papinou    
2009    The Tudors    Cardinal von Walburg    (TV series) (4 bölüm)
Ghostbusters: The Video Game    Vigo the Carpathian    (video oyunu) (seslendirme)
Solomon Kane    Josiah Kane    
A Man and His Dog    Komutan    küçük rolde
2010    Shutter Island    Dr. Jeremiah Naehring    
Robin Hood    Sir Walter Loxley    
The Wolfman (Extended Cut)    gümüş bastonlu Trende ki Adam    Even though his part was removed from the theatrical cut, there is still a credit for "Assistant to Mr. von Sydow."
2011    The Elder Scrolls V: Skyrim    Esbern    (video oyunu) (seslendirme)
Extremely Loud and Incredibly Close    Kiracı    Nominated - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Akademi Ödülü
Nominated - Boston Society of Film Critics Award for Best Supporting Actor
Nominated - Dallas-Fort Worth Film Critics Association Award for Best Supporting Actor
Nominated - Georgia Film Critics Award for Best Supporting Actor
Nominated - San Diego Film Critics Society Award for Best Supporting Actor
2012    Truth & Treason    Frank Fikeis    
Branded    Joseph Pascal    
2013    Dragons 3D    Dr. Alistair Conis    
2014    The Simpsons    Claus Sigler    (TV dizisi) (seslendirme)
2015    The Letters    Father Celeste van Exem    
Star Wars: The Force Awakens        
2016    Game of Thrones    Üç gözlü kuzgun    (TV dizisi)

Son Güncelleme: 09.03.2020 16:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.