12 Bin Sağlık Personeli Ataması Öncesi DPB'den Duyuru

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli ataması öncesi Devlet Personel Başkanlığı 'ndan duyuru geldi.

12 Bin Sağlık Personeli Ataması Öncesi DPB'den Duyuru

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli ataması öncesi Devlet Personel Başkanlığı 'ndan duyuru geldi.

11 Haziran 2019 Salı 14:59
12 Bin Sağlık Personeli Ataması Öncesi DPB'den Duyuru

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli ataması öncesi DPB'den ilk açıklama. DPB 'den Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi duyurusu.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada ODYOLOG, PERFÜZYONİST, DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ İLE SAĞLIK FİZİKÇİSİ kadrolarına merkezi atamada tercih verecek adaylara bilgilendirme duyurusuna yer verildi. 

İşte o duyuru:

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMÜŞ VE MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNDE ODYOLOG, PERFÜZYONİST, DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ İLE SAĞLIK FİZİKÇİSİ UNVANLARINDA TERCİH YAPMAK İSTEYEN ADAYLARIN (SADECE YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA MEZUNLARI) DİKKATİNE!

1- Bilindiği üzere, lisansüstü öğrenim (sadece yüksek lisans veya doktora mezunları) görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi unvanlarında tercih yapmak isteyen adaylar 2014 yılından itibaren öncelikle Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmakta ve ÖSYM tarafından ilan edilen kadrolara tercih işlemleri yapabilmeleri için istenilen diploma ve diğer belgelerinin bir nüshasını Devlet Personel Başkanlığına teslim etmektedirler. 

2- Odyolog, Perfüzyonist, Dil  ve  Konuşma Terapisti,  Sağlık Fizikçisi kadro ve pozisyonlarına YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA öğrenimi mezunları dışında tercih yapacak adayların Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur.

3- 2019 yılı itibariyle LİSANSÜSTÜ (YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA) öğrenim görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde;

  •  Odyolog,
  •  Perfüzyonist, 
  •  Dil ve Konuşma Terapisti, 
  •  Sağlık Fizikçisi 

  unvanlarında tercih yapmak isteyen adayların, Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 

4- Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar; Ek’te yer alan dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki  diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR” ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Devlet Personel Başkanlığı adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir. 

5- Başkanlığımıza daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adaylar ile Odyoloji, Perfüzyon, Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunlarının başvuru yapmalarına gerek yoktur.

6- 1219 sayılı Kanun ve Yükseköğretim Kurulu kararları uyarınca unvanlar itibarıyla başvuruları kabul edilen programlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu programlardan mezun adayların başvuruları yalnızca tabloda karşılık gösterilen kadro/pozisyon unvanı için alınmaktadır. Tabloda yer alan programlardan mezun olmayan adayların başvurularının alınabilmesi için, ilgililerin ayrıca öğrenim durumları itibarıyla Odyolog/Perfüzyonist/Dil ve Konuşma Terapisti/Sağlık Fizikçisi olabileceklerine ilişkin kendi adlarına YÖK kararı ibraz etmeleri gerekmektedir. 

EK: DİLEKÇE ÖRNEĞİ

ÖNEMLİ NOT:

1219 SAYILI KANUN VE YÖK KARARLARI GEREĞİ YUKARIDA YER VERİLEN UNVANLARI İHRAZ EDEMEYECEK DURUMDA OLUNMASI VEYA BAHSE KONU İŞLEMİN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE GEREK OLMAYIP BAŞVURUDA BULUNULMASI HALİNDE; BAŞVURULAR GEÇERSİZ SAYILACAK OLUP, GEÇERSİZ BAŞVURUYA İLİŞKİN BAŞVURU SAHİBİNE HERHANGİ BİR EK BİLGİLENDİRME YAPILMAYACAKTIR. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ATAMA BEKLEYEN SAĞLIKÇILAR HABERİMİZDE

Atama bekleyen kadın-erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA

KPSS TERCİH DUYURUSU GELDİĞİNDE BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA DUYURUSU GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Anestesi teknikeri bir anneyim 2019-06-12 01:30:17

8 ay oldu atama bekliyoruz hala atama olmuyor çocuklarımız sınava gireli nereye birsene olcak yeter artık biran önce atama bekliyoruz sağlık bakanı duysun sesimizi

Avatar
Hatice 2019-06-12 13:19:31

Saglık bakanı duy sesi atama tablosunu açıkla ne bekliyon bayramda geçti

Avatar
Ortaogretim mezunu Hemşire babasiyim 2019-06-12 13:45:09

Atama nezaman gerçekleşecek yil bitiyor hergun ayni haber artik sabrımız kalmadi biran once atamaların gerceklesmesini istiyoruz

Avatar
çocuk Gelişimi 2019-06-13 15:35:04

Sn Bakan açıklama yapın haber bekliyoruz.

Avatar
Antalya 2019-06-12 20:53:31

Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir

Avatar
Kamu yönetimi 2019-06-13 16:12:17

Alımlarda kamu yönetimi bölümü mezunları daha fazla olsun

Avatar
Ümmühan 2019-06-13 15:53:27

Evet kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmesini istiyoruz sesimizi duyun

Avatar
Öğretmen 2019-06-13 15:55:00

Alımlarda kamu yönetimi mezunu kişilere daha fazla kadro istiyoruz lütfen sesimizi duyun artık