2019 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri (GY-GK, Eğitim Bilimleri)

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu Öğretmenlik (GY-GK, Eğitim Bilimleri) , A Grubu ve öğretmenlik (Alan Bilgisi) , ÖABT başvuru ve sınav tarihleri netleşti.

2019 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri (GY-GK, Eğitim Bilimleri)

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu Öğretmenlik (GY-GK, Eğitim Bilimleri) , A Grubu ve öğretmenlik (Alan Bilgisi) , ÖABT başvuru ve sınav tarihleri netleşti.

06 Ocak 2019 Pazar 14:17
2019 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri (GY-GK, Eğitim Bilimleri)

2019 KPSS BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ

2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2019 KPSS) başvuru tarihleri ve sınav tarihleri geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile netleşmişti. ÖSYM'nin resmi internet sayfasında yer alan sınav takvimine göre 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu Öğretmenlik (GY-GK, Eğitim Bilimleri) , A Grubu ve öğretmenlik (Alan Bilgisi) , ÖABT başvuruları ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr adresi üzerinden 5-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak. 5-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında ilgili internet sayfasından herhangi bir sebeple başvuru yapamayan adaylar geç başvuru farkını da ödeyerek 28 Mayıs 2019 'da bir günlüğüne açılacak geç başvuru sayfasından başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.  

SINAV TARİHLERİ

Kamu Personel Seçme Sınavı 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) 14 Temmuz 2019 tarihinde, Kamu Personel Seçme Sınavı 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 20-21 Temmuz tarihlerinde, KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı 2019-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 28 Temmuz'da gerçekleşecek. KPSS sonuçları ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden 29 Ağustos 2019 tarihinde yayımlanacak.

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir. 

KAMU BÜLTENİ'NİN MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

KAMU BÜLTENİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN.

Son Güncelleme: 06.01.2019 14:21
Anahtar Kelimeler:
2019 Kpss Başvuru2019 Kpss
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.