Jandarma Yeni İlan Yayımladı: Lise Mezunu Sağlık Subay ve Astsubayı Alımı Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı yeni duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından sağlık subay ve astsubayı alımı yapılacağına yer verildi.

Jandarma Yeni İlan Yayımladı: Lise Mezunu Sağlık Subay ve Astsubayı Alımı Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı yeni duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından sağlık subay ve astsubayı alımı yapılacağına yer verildi.

10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:11
Jandarma Yeni İlan Yayımladı: Lise Mezunu Sağlık Subay ve Astsubayı Alımı Yapılacak

Jandarma yeni duyuru yayımladı.

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan duyuruda "İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı) Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine Öğrenim Görmek Üzere Erkek Öğrenci Alımı" duyurusuna yer verildi.

Yayımlanan duyuruda muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı alımı yapılacağına yer verildi. Sağlık Bilimleri Üniversitesine yapılacak subay astsubay alımında detaylar kamubulteni.com 'da.

KONTENJAN

 • Muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine (30) erkek öğrenci
 • Muvazzaf diş tabibi subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesine (4) erkek öğrenc
 • Muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna (30) erkek öğrenci alınacak.
 • Ayrıca muvazzaf tabip subay ihtiyacının süratle karşılanması maksadıyla; İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) nam ve hesabına öğrenim görmek üzere, diğer tıp fakültelerinden özel öğrenci statüsünde SBÜ Gülhane Tıp Fakültesinin 2’nci sınıfına geçiş yapmak isteyen (5), 3’üncü sınıfına geçiş yapmak isteyen (9) erkek öğrenci alınacaktır

ALIM SÜRECİ

Alımın süreci şu şekilde;

BAŞVURU ŞARTLARI

Alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
 • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun “Genel Ahlaka Karşı Suçlar” başlıklı yedinci bölümdeki suçlardan hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.
 • Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin; terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, iltisakı veya irtibatı olmamak,
 • 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.
 • 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Milli Güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen okullarda öğrenim görmüş olmamak.
 • Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak.
 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak.
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması ve sonucunda şüpheli ya da sakıncalı hallerin bulunmaması.
 • Nişanlı, evli, hamile, dul, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamamak.
 • Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.
 • Herhangi bir nedenle askeri okullardan, Emniyet teşkilatına bağlı okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından çıkmamış veya çıkarılmamış olmak veya JSGA’dan çıkmış veya çıkarılmış olmamak, sivil okullardan ise çıkarılmış olmamak.
 • Lise ve dengi okullardan 2019 yılı Haziran döneminde mezun olacak durumda olmak veya daha önce mezun olmuş olmak,
 • Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1998 tarihi ve daha sonra doğanlar) Her ne sebeple olursa olsun, yaş düzeltmesi yaptırmış olanların yaşlarının hesabı düzeltmeden önceki doğum tarihine göre yapılır.
 • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirlenen Lahika-1’deki boy ve kilo ölçüleri ile vücut kitle indeksi değerlerine uygun olmak.
 • Okula karşı uygun nitelikte sorumlu bir veli göstermek. (18 yaşından büyük olanlar için kefil göstermek)
 • SBÜ Gülhane Tıp Fakültesi, SBÜ Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Meslek Yüksekokuluna İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) nam hesabına eğitim ve öğretim görmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirilerek kesin kaydını yaptırmak.
 • JSGA veya ilgili yükseköğretim kurumlarının temin merkezleri tarafından yapılacak olan sınav, mülakat ve diğer seçim işlemleri sonundaki değerlendirme sıralamasında önceden belirlenen kontenjan içinde bulunmak.
 • İlgili mevzuat çerçevesinde belirlenen yüklenme ve kefalet senetlerini düzenlemek.(Kesin kayıt yaptırdıktan sonra)
 • Adayların başvuru şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde öğrenime başlamış olsalar bile öğrencilikleri sona erdirilir.
 • 2’nci ve 3’üncü sınıflara özel öğrenci olarak geçiş yapacaklar yukarıdaki şartlara ilave olarak aşağıdaki şartları da taşıyacaklardır

Jandarma alımına başvuru yapacak adaylarla bilgi alış verişi yapmak için TIKLA

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU

Söz konusu subay astsubay alımına başvurular başladığında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 10.07.2019 09:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet 2019-07-27 23:26:05

sınav istiyor mu

Avatar
Yakup 2019-08-02 09:28:35

Lise mezunuyum yaşım 20 ama meslek lisesi deyil imam hatip sağlıktan dolasıyla anlamıyom alırlarmi

Avatar
İlker 2019-07-09 12:36:57

Yaşta üst limit 21 mi ?

Avatar
Kayer 2019-07-09 13:05:26

97 oluyormu acaba ben

Avatar
Cem ışık 2019-07-09 13:10:12

Bune ya hep lise mezunu orta okulda alsanizya

Misafir Avatar
bedirhan 2019-07-09 18:50:40 @Cem ışık

ortaokul mezunu astsubay mı olur sg

Beğenmedim! (0)
Avatar
Asker 2019-07-09 14:53:11

Neden 97 lilere alan açılmiyo

Avatar
Umut 2019-07-09 15:39:42

Birde şu korucu alımı ne zaman yapılacak sadece lise mezunlarımı lazım bu türkiye ye

Avatar
Kepir 18 2019-07-09 16:29:50

Torpili olana tuttuğu takımı olmayana 10 soru sorarlar genel kurmay halen fetocuların elinde bu ülkede her 39 yılda Bi darbe olması muhtemel hainler yine işbaşında