Jandarma Genel Komutanlığı 104 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığından ilan edilen duyuruda farklı kadrolarda istihdam edilecek 104 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Jandarma Genel Komutanlığı 104 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığından ilan edilen duyuruda farklı kadrolarda istihdam edilecek 104 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

28 Ocak 2022 Cuma 09:46
Jandarma Genel Komutanlığı 104 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

4 farklı kadro ve farklı şehirlerde görev yapacak 104 sözleşmeli personel Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapacak. Alınacak adaylar için en az lise mezunu alma şartı bulunmaktadır.

İşte alınacak kadrolar ve özel şartlar

Veteriner Hekim (1 Personel)

 • Görev yeri Nevşehir
 • 2020 KPSS KPSSP3 (En Az 60 Puan)
 • Veteriner Lisans Programından Mezun Olmak
 • Erkek olmak

Mütercim-Tercüman (Rusça) (1 Personel)

 • Görev yeri Ankara
 • 2020 KPSS KPSSP3 (En Az 60 Puan)
 • Rusça Mütercim ve Tercümanlık,
 • MütercimTercümanlık (Rusça),
 • MütercimTercümanlık (Türkçe-Rusça),
 • Rus Dili ve Edebiyatı,
 • Rus Dili,
 • RusçaTürkiye Türkçesi Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak. YDS'den (Rusça) 80 puan (En Az B Düzeyinde) ve üzeri almış olmak

Destek Personeli (Garson) (1 Personel)

 • Görev yeri Ankara
 • 2020 KPSS KPSSP93 (En Az 60 Puan)
 • Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik,
 • Turizm ve Otelcilik/TurizmOtelcilik Ön Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak. (Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumlarının Turizm/Otelcilik ve Turizm Bölümü ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Servis Dalında Mezun Olanlar Öncelikle Tercih Edilecektir.)

Destek Personeli (Hizmetli) (101 Personel)

 • Görev Yeri Ankara (78)  Adana (1) Antalya (1) Bilecik (1) Bursa (2) Diyarbakır (1) Elazığ (1) Erzurum (2) Gaziantep (1) Giresun (2) İstanbul (2) İzmir (2) Kahramanmaraş (1) Kayseri (1) Malatya (1) Manisa (1) Muğla (1) Osmaniye (1) Van (1)
 • 2020 KPSS KPSSP94 (En Az 60 Puan)
 • Lise veya dengi ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. (Tercihen MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı Ev ve Kurum Temizliği Kursu belgesine sahip olmak)

NOT: Ankara iline planlanan destek personeli (hizmetli) kontenjanının 60’ı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilecek olup, bu personelin müteakip atama ve JSGA Bşk.lığı dışına görev yeri değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ PERSONEL İHTİYACININ KARŞILANMASI MAKSADIYLA (104) SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAKTIR.

Jandarma Genel Komutanlığına "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (4-B maddesi), Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı ve Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda J.Gn.K.lığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere açıktan temin yoluyla (4) unvanda (104) sözleşmeli personel temin edilecektir.

BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ:

a. İlan metni, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.kamuilan.sbb.gov.tr (T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı) internet sitelerinde yayımlanacaktır.

b. Adayların ilan metninin tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

c. Başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne eDevlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

d. Başvurular 28 Ocak 2022 tarihinde başlayıp, 13 Şubat 2022 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir.

e. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/ PTM/Giris internet adreslerinden ilan edilecektir.

ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlar ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirtilen şartlara sahip olmak.

c. Müracaat tarihi [(internetten yapılan başvurunun son günü (13 Şubat 2022)] itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak

ç. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

e. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, SGK.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

f. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararında Sözleşmeli personelin “Hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeni ile kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez” hükmü amirdir. Adaylar başvurularında bu hüküm esasları doğrultusunda hareket edecektir.

g. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

ğ. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

h. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,

ı. Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak ilan metninde belirtilen özel şartları sağlamak.

Başvuru Yapmak İçin: TIKLAYIN

Son Güncelleme: 28.01.2022 13:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.