Jandarma'dan Bir İlan Daha

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir ilan daha yayımlandı. Yayımlanan ilanda 60 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

Jandarma'dan Bir İlan Daha

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir ilan daha yayımlandı. Yayımlanan ilanda 60 KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

17 Aralık 2019 Salı 12:23
Jandarma'dan Bir İlan Daha

Jandarma 'dan bir ilan daha.

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı ilk sivil memur alımı ilanının ardından bir ilan daha yayımlandı. Yayımlanan ilanda farklı kadrolarda istihdam etmek üzere 19 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

Jandarma'nın en az lise mezunu personel alımı ilanına gitmek için TIKLAYIN

Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumları bünyesine yapılacak memur alımında başvuru detayları kamu bülteni 'nde.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik kapsamında yapılacak sivil personel alımında adaylar, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak açıktan atanacak.

İlana başvuracaklar bu sayfada >> TIKLA KATIL

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan başvuru genel şartları şu şekilde;

- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

- Müracaat tarihi (internetten yapılan başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

- Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

- Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

- Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

- Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak, h. Başvuru kılavuzundaki Tablo-1’deki kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

- Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.

- Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Devlet Memuru Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak.

- 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve Tablo-1’deki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az 60 puan almış olmak.

- Avukat unvanına başvuracak adaylar için Tablo-1’de belirtilen Avukatlık Ruhsatnamesine Sahip Olmak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Jandarma kamu personel alımı kadroları ile başvuru detayları şu şekilde;

BAŞVURU TARİHİ

Jandarma kamu personel alımı başvurusu 18 Aralık 2019 Çarşamba günü başlayacak. Başvurular internet üzerinden kabul edilecek.

Aşağdaki yorum kısmından başvuracağınız kadroyu ve KPSS puanınızı yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Son Güncelleme: 17.12.2019 12:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Uygar 2019-12-17 13:32:17

Jandarma asayiş ne zaman başvuru açılacak

Avatar
Aykut 2019-12-17 13:33:12

Kpss 60 in altında kalanlar olsun daha

Avatar
Türkiye 2019-12-17 14:39:32

Korucu alım ilanı yokmu bekliyoruz lütfen bir açıklama yapın artık

Avatar
Emrah 2019-12-17 15:23:13

Jandarma asayiş ne zaman uzman alımları

Avatar
Muhammed ali karakaya 2019-12-17 22:16:38

Neden hiç bir alımda sağlık bölümleri yok

Avatar
Mahmut 2019-12-19 18:46:46

4.gurup neden aciklanmadi