Metroda Başörtülü Kadına İğrenç Saldırı (Kara Fatma Kimdir?)

İstanbul Metrosu 'nda başörtülü kadına iğrenç saldırı düzenlendi. Bir kişi, başörtülü kadına Kara Fatma dedi ve hakaretler yağdırdı.

Metroda Başörtülü Kadına İğrenç Saldırı (Kara Fatma Kimdir?)

İstanbul Metrosu 'nda başörtülü kadına iğrenç saldırı düzenlendi. Bir kişi, başörtülü kadına Kara Fatma dedi ve hakaretler yağdırdı.

15 Aralık 2019 Pazar 09:20
Metroda Başörtülü Kadına İğrenç Saldırı (Kara Fatma Kimdir?)

Başörtülü kadına çirkin saldırı.

Geçtiğimiz haftalarda başörtülü bir öğrenciye sokak ortasında yumruklu saldırı düzenlenmişti. O saldırı sonrası bir olay daha meydana geldi. İstanbul metrosunda bir kadın, başörtülü kadınlara  herkesin ortasında bağırdı ve hakaretler yağdırdı. Metroda bir yolcu tarafından çekilen ve sosyal medya üzerinde kısa sürede yayılan görüntülerde, henüz kimliği belirlenemeyen bir kadın, başörtülü kadınlara bağırıyor ve onlara "Kara Fatma" diyerek hakaret ediyor.

Tartışma sonrası olay biranda büyüdü ve metronun içinde kargaşa yaşandı. ORtalığın karıştığı görüntülere bakınca , iğrenç saldırıya maruz kalan başörtülü kadının "Polis istiyorum, polis çağırın" diyerek bağırdığı görüldü. Ona saldıran kadın ise "Kara Fatma" diyerek ona hakaret etmeyi sürdürdüğü görüldü

Söz konusu görüntüler sosyal medya üzerinde kısa süre içinde yayıldı. Bu görüntülerin Twitter 'da yayılması üzerinde Kara Fatma kelimesi  TT oldu. 

İşte tepki çeken o görüntüler.

Kara Fatma kimdir? Nedir?

"Kara Fatma" kelimesi bir hakaret cümlesi değildir. Bunu hakaret olarak kullananlar baştan aşağı cehalet örneğidir. 

Kara Fatma olarak bilinen Fatma Seher 'in cesareti ve fedakarlığı, Türk kadınının kurtuluş mücadelesindeki katkıyla bilinir.

Fatma Seher Sivas Kongresi 'nde Mustafa Kemal 'in izniyle savaşa katılır. Kara lakabını ve üsteğmen rütbesini Mustafa Kemal'den alır İstiklal Harbinde 300 kişilik birliği komuta eder.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
haso 2019-12-15 10:40:09

Allahtan o metroda yoktum

Avatar
Nereye bu gidiş... 2019-12-15 11:59:30

Yazıklar olsun.

Avatar
Nereye bu gidiş... 2019-12-15 12:00:03

Yazıklar olsun.

Avatar
Att.yrn 2019-12-15 13:26:13

İnsanlar hükümete kizdikca iyice azginlasip başörtülu olan bizlere saldiriyor.Boyle devam edin iyice cirkinlesin elbet bu yaptığınız yanınıza kar kalmayacak.Allah kalbinize iman versin vicdan versin merhamet versin inşAllah

Avatar
Akif 2019-12-15 17:58:24

Bilmeden etmeden kendi kahramanını, örnek alacağı kişiyi -hele ki tam da kadınların önemsenmesi gereken zamanda- hakaret olarak karşısındakine kullanıyor. Kendi rezilliği aslında kendine cahil, karşısındaki kadına kahraman demiş resmen.

Avatar
Musa kaya 2019-12-15 20:44:11

Bunlar insan olamazlar Allah hidayet eylesin uyama devlet bu gibi insanların daha nekadar saldırmasını bekleyeceksin benimde eşim kardeşim kapalı biz bu müslüman ülkede yasamayalimmi onumu istiyorsunuz

Avatar
Aktiff 2019-12-16 12:44:36

Sanki açık olan kadın polis diye bağırıyor.Dikkat edin kara fatma ve polis diyen ses aynı..

Avatar
Cem 2019-12-17 09:50:07

Kimseye saldırı yok orda. İki kadın kavga ediyor biriside yaygara koparıyor