Erdoğan Müjdeyi Verdi: Okullara 60 Bin Personel Alımı Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün toplanan kabine sonrası yaptığı açıklamada okullara 60 bin temizlik personeli alımı yapılacağı müjdesini verdi. Alınacak personellerin yeni yıla yetiştirileceğini ifade etti.

Erdoğan Müjdeyi Verdi: Okullara 60 Bin Personel Alımı Yapılacak

Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Okullara temizlikçi alımı ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişi okulların açılmasıyla görevlerine başlayacak.” İfadelerini kullandı.

İşkur aracılığı ile Toplum Yararına Programlar (TYP), kapsamında işçi alımı müjdesini paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın yaptığı açıklama şu şekilde:

"Üç hafta sonra, 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

Son 19 yılda kesintisiz bir şekilde sürdürdüğümüz ücretsiz ders kitaplarımızın basımı ve dağıtımı tamamlandı.

Bu yıl bir iyileştirme daha yaparak ders kitaplarının yanı sıra yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak okullar açıldığında öğrencilerimizin masalarında hazır edeceğiz.

Dağıttığımız yardımcı kaynak tutarı, bu yılkilerle birlikte 130 milyonu buluyor. Millî Eğitim Bakanlığımız; tüm okullarımızın temizlik, kırtasiye, küçük onarım ve atölye gibi ihtiyaçlarına yönelik bütçeleri bu yıl doğrudan okullara gönderdi.

Temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişi de okulların açılmasıyla görevine başlayacak.

Temel eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında 3 milyarlık bir bütçe kullanarak okullarımızda çok önemli iyileştirmeler gerçekleştirdik.

Okul öncesi eğitimi de yapımını tamamladığımız yaklaşık 1.200 yeni anaokuluyla güçlendiriyoruz.

Yıl sonuna kadar bu sayıyı 3 bine tamamlayacağız.

Bu nedenle 1 Eylül'de atamalarını yapacağımız 20 bin öğretmenin 7 bin 500'den fazlasını okul öncesi öğretmenliğe tahsis ettik.

Kitap sayısını 28 milyondan 75 milyona çıkarttığımız kütüphanelerimiz, yeni eğitim yılında öğrencilerimizle buluşacak.

Yazın açtığımız bilim, sanat, matematik ve yabancı dil yaz okullarından yaklaşık 1 milyon çocuğumuz yararlandı.

Bu yaz yeni bir projeyle, kapalı köy okullarını imar ederek ilkokul, anaokulu ve halk eğitim merkezini de içeren "köy yaşam merkezleri" hâline getirdik.

Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini de vermek istiyorum.

Öğretmenlerimizin 60 yıllık büyük özlemi olan meslek kanununun çıkmasıyla birlikte, uzman ve başöğretmenlik kadrolarına 614 bin 446 başvuru oldu. Bu öğretmenlerimizin büyük bölümü gerekli eğitimleri tamamladılar. Yüksek lisans ve doktora yapmış olan 90 bine yakın öğretmenimiz yapılacak sınavdan zaten muaflar.

Daha önce de öğretmenler arasında ayrımcılık yaparak onlara hakaret edenlerin bu konudaki gayretlerinin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Uzman ve başöğretmenlik sınavına girecek tüm öğretmenlerimize şimdiden başarılar diliyorum."

TYP Kapsamında Okullara 60 Bin Personel Alımı

"12 Eylül'de başlayacak eğitim öğretim yılına hazırlıklarımız devam ediyor. Ücretsiz ders kitaplarının basımı dağıtımı tamamlandı.

MEB tüm okulların temizlik kırtasiye gibi bütçeleri temizlik işlerinde çalışacak 60 bin kişi okulların açılması ile göreve başlayacaklar." Dedi.

İlanların önümüzdeki günlerde başvuruya açılması bekleniyor. Başvuruları kaçırmamak ve anında haberdar olmak için uygulamamızı indirin.

https://www.kamubulteni.com/images/upload/KAMUBULTENY_GOOGLE_PLAY.png  https://www.kamubulteni.com/images/upload/KAMUBULTENY_IOS.png 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

https://www.kamubulteni.com/images/upload/instagram.png / https://www.kamubulteni.com/images/upload/facebook.png / https://www.kamubulteni.com/images/upload/twitter.png