Yeni Yılın İlk Korucu Alımı İlanı Yayımlandı: İşte 2021 Korucu Alımı

2021 yılının ilk korucu alımı için duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Kurtalan Jandarma Komutanlığı bünyesine korucu alımı yapılacağına yer verildi.

Yeni Yılın İlk Korucu Alımı İlanı Yayımlandı: İşte 2021 Korucu Alımı

2021'in ilk korucu alımı ilanı yayımlandı.

Kurtalan Kaymakamlığı ve İlçe JAndarma Komutanlığı tarafından yayımlanan duyuruda en az ilkokul mezunu adaylar arasından korucu alımı yapılacağına yer verildi. En az ilköğretim mezunu adaylar arasından yapılacak 2021 yılının ilk korucu alımına başvurular bugün başladı ve 20 Ocak tarihine kadar devam edecek. 

"GK kadrolarının takviye edilmesi maksadıyla, Siirt Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 08.06.2020 tarih ve Sayı:12876075-250-E.4698 sayılı “Valilik Makamının İlgi sayılı Olur’u ile Kurtalan İlçesi Kayabağlar Beldesine (6) , Bölüktepe Köyüne (4), Uluköy Köyüne (3) adet Güvenlik Korucusu kadrosunun alınmasına karar verilmiştir." ifadeleri ile yayımlanan korucu alımının başvuru bilgileri şu şekilde:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Korucu alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşıması gerekmektedir:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak yada 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.

c) Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak.

ç)  En az ilkokul mezunu olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

26/09/2004 Tarihli 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’nci Maddesinin Birinci Fıkrasında yazılı; Halkın Sosyal Sınıf, Irk, Din, Mezhep veya Bölge Bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkum olmamak.

Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, bir yıldan fazla hapis ve yahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen şuçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, resmi ihale ve alım satımlarına fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

12/4/1991 tarihli ve 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.

ğ)  Kan davasından hüküm giymemiş olmak.

Görevlendireceği köyde veya Jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek.

Görevini devamlı yapılmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

Siyasi parti üyesi olmamak.

Köy/mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.

Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleri ile eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak.

Terör örgütlerine veya milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.

Kayabağlar Beldesinden, Bölüktepe ve Uluköy Köylerinden 2020 yılı içerisinde Güvenlik Koruculuğu için müracaat eden adaylardan istekli olanlar, sadece dilekçelerini yenileyerek başvuru yapacaklardır.    

Yeterli sayıda aday bulunmaması halinde birinci fıkradaki 40 yaş 50 yaş olarak uygulanır.

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki belgeleri 20 Ocak 2021 tarihine kadar Kaymakamlığa teslim etmesi gerekmektedir:

  1. Nüfus kimlik kartının tasdikli bir örneği ve vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  2. Diploma sureti.
  3. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış ya da 1111 sayılı Kanuna göre muaf olduğuna dair belge,
  4. Resmi kuruluşlardan alınmış, güvenlik koruculuğu yapmasına ve silah kullanmasına mani bir sağlık sorunu olmadığını gösterir sağlık kurulu raporu,
  5. Son bir yıl içerisinde çekilmiş 6 adet cd ile biyometrik fotoğraf.
  6. Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi

DİĞER İLLERE DE KORUCU ALINACAK

İlk korucu alımı ilanının ardından diğer illere de korucu alımı yapılacak. Diğer iller için korucu alımı geldiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
76 Yorum