Polislik Başvurusu Bu Hafta Başlıyor: İşte POMEM Polis Alımı Başvuru Şartları ve Ücreti

Polis Akademisi Başkanlığı, polis alımı için başvuruların önümüzdeki hafta başlayacağını duyurdu. Alınacak adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim alacak ve EGM bünyesinde polis olarak görevlerine başlayacak.

Polislik Başvurusu Bu Hafta Başlıyor: İşte POMEM Polis Alımı Başvuru Şartları ve Ücreti

Polislik başvurusu bu hafta başlıyor.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan 27. dönem POMEM polis alımı ilanına başvurular önümüzdeki hafta başlıyor. Polis olmak isteyen adaylar başvurularını 8 Aralık tarihinden itibaren yapabilecek. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak polis alımında adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri bünyesinde eğitim görecek ve eğitim sonrası adaylar polis memuru olarak göreve başlayacak. 

POMEM NEDİR?

POMEM açılımı: Polis Meslek Eğitim Merkezleri. EGM bünyesine yapılan polis alımlarında seçim aşamalarını geçen adayların polislik eğitimi gördüğü merkezlerdir.

MEZUNİYET VE CİNSİYETE GÖRE KONTENJAN DAĞILIMI

Akademi tarafından yayımlanan ilanda kontenjan dağılımına şu şekilde yer verildi: 

lisans mezunu

  • 5.440 erkek
  • 960 kadın,

önlisans mezunu

  • 1.360 erkek
  • 240 kadın

Kadın erkek polisler ve polis adayları ile bilgi alış verişinde bulunmak için TIKLAYIN

KPSS ŞARTI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranacak KPSS şartı şu şekilde:

"Lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak."

"Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından lisans mezunları için 2019 veya 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az  (48,00),  önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (52,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak."

YAŞ ŞARTI

POMEM polis alımına 1 Ocak 1991 ve daha sonra doğanlar başvuru yapabilir.

BOY KİLO ŞARTI

Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, BMİ (beden kitle endeksi), 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak.

BAŞVURU TARİHİ

8 bin polis memuru alımı için başvurular 8 Aralık'ta başlayacak ve 21 Aralık tarihinde sona erecek. Adaylar 150 TL başvuru ücretini yatırıp Akademi resmi internet adresinde açılacak başvuru ekranından müracaatlarını yapabilecek.

Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için  uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN