Polis Alımı Bekleyenler: Polis Olmak İsteyen Lise Mezunlarına İyi Haber PMYO Başvuru 2021

Polis Akademisi Başkanlığı 2020 yılında lise mezunlarından PMYO polis alımı yapmamıştı. Yapılmayan alımın bu sene yapılması bekleniyor.

Polis Alımı Bekleyenler: Polis Olmak İsteyen Lise Mezunlarına İyi Haber PMYO Başvuru 2021

2021 yılı lise mezunu polis alımında iyi haber.

2020 yılında Yükseköğretim Kurumları TYT sınavına giren binlerce aday, Polis Meslek Yükske Okulları 'na yapılacak polis almına başvuru yapmak için gerekli puanı aldı. İstenen puanı alan adaylar, TYT 'nin açıklanmasının ardından lise mezunlarından yapılacak PMYO polis alımını beklemeye başladı. Ancak PMYO polis memuru alımı ilanı yayımlanmadı.

PANDEMİ ETKİSİ

Bilindiği üzere PMYO üniversitedir. 2020 yılında ise koronavirüs pandemisi nedeniyle 2020-2021 eğitim öğretim yılı üniversitelerde uzaktan başladı. Bu nedenle PMYO polis alımı yapılmadı ve 1 yıllığına ertelenmiş oldu. 

2021 YILINDA ALIM OLACAK MI?

Koronaya karşı aşı çalışmalarında sona gelindi ve aşılar Türkiye'ye geldi. İlk aşılar için başvurular randevular bugün başladı. Aşının yapılması ve vaka sayısının en aza indirmesi ile birlikte okullarda yüz yüze eğitimin başlaması bekleniyor. 2021 yılında, YKS'den sonra pandemide vakaların istenen yerlere gelmesi, aşının koronayı durdurması ile okulların açılması bekleniyor. 

Geçen sene alım yapılmayan PMYO'lara bu sene polis alımı yapılması bekleniyor. Yeni PMYO'lar açıldı ve 2020 yılında alım yapılmaması nedeniyle 2021 yılında, her sene 2500 olan polis alımının 3 bin ya da daha fazla olması bekleniyor.

ÇALIŞMALARA BAŞLAYIN

PMYO polis alımına başvuru yapmak için adayların YKS'ye girmesi gerekmektedir. YKS TYT oturumuna giren adaylar, alacakları ham puan ile PMYO'ya başvuru yapacak. Bu nedenle öğrencilerin üniversitelere giriş sınavının ilk kısmı için çalışmasına hız vermesi gerekmektedir. 

Kadın erkek polisler ve polis adayları ile bilgi alış verişinde bulunmak için TIKLAYIN

PMYO ALIMI NE ZAMAN?

PMYO lise mezunu polis alımı 2021 YKS yapılıp sonucu açıklandıktan sonra duyurulacak. Başvuruların Temmuz sonu ya da Ağustos'un ilk günlerinde başlaması bekleniyor. İlan gelldiğinde haberdar olmak için uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN