Polis Akademisi PÖH Alımında Kritik Gelişme 2019

Lise mezunu polis özel harekat alımı ile ilgili kritik gelişme. Lise mezunu adaylar arasından KPSS puanı ile yapılacak PÖH alımı ile ilgili son gelişmeler ve detaylar haberimizde. İşte detaylar.

Polis Akademisi PÖH Alımında Kritik Gelişme 2019

PÖH alımı ile ilgili kritik bilgi.

Lise mezunu on binlerce kişi polis özel harekat alımı yapılmasını büyük bir merakla bekliyor. En az lise mezunu adaylar arasından KPSS puanı ile yapılacağı açıklanan PÖH alımı için bir değerlendirme geldi. 

BAKAN SOYLU AÇIKLAMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , daha önce yaptığı açıklamada PÖH alımının en az lise mezunu adaylar arasından KPSS puanı ile yapılacağını söylemişti. Bakan Soylu , açıktan bir alım daha yapılacağını , bu alımdan sonra diğer alımların meslek içinden yapılacağını söyledi. 

Ciddi bir eksik olması durumunda açıktan tekrar alım yapabileceklerini söyleyen Bakan Soylu , açıktan PÖH alımına başvuru yapmak isteyenlerin KPSS'ye girmesini istedi. 

KPSS MÜJDESİ VERMİŞTİ

Süleyman Soylu canlı yayında yaptığı açıklamada PÖH alımında KPSS puanının düşeceğini , bunu müjde olarak verebileceklerini söyledi. 

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Bakan Soylu yaptığı açıklamada Polis Akademisi 'ne talimat verdiğini , PÖH eksiği ile ilgili çalışmaların başladığını söyledi. Çalışmaların sona ermesi sonrası Akademi , PÖH alımı için ilanı hazırlayacak ve yeni özel harekat polisi alımı için açıktan ilan yayımlanacak.

25. DÖNEMDEN SONRA

Bakan Soylu daha önce yaptığı açıklamada 25. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis memuru alımı yapılacağını söyledi. Eylül ayında  yayımlanacağı açıklanan ilan ile EGM 'ye KPSS puanı ile polis alımı yapılacak.

Edinilen son dakika bilgilerine göre Akademi 'nin eksiği belirlemesi ve ilan için hazırlıklara başlaması sonrası 26. dönem POMEM 'in PÖH olarak yapılması bekleniyor. 25. dönem POMEM 10 bin polis alımında başvuruların alınması ve seçim aşamalarının yapılması sonrası 26. dönem POMEM 'in özel harekat polisi alımı olarak gelmesinin planlandığı bildiriliyor.

PÖH BEKLEYENLER BU SAYFADA

Özel harekatçı alımını bekleyenler bu adreste >>> TIKLA KATIL

İLAN GELDİĞİNDE BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN