Kadın Erkek Polis Alımı Açıklaması 2020

2020 yılı PMYO 2 bin 500 kadın erkek polis alımı için geç başvuru ekranı duyurusu geldi. 250 kadın 2250 erkek öğrenci alınacak ve PMYO 'larda 2 yıl eğitimin ardından polis olarak EGM'ye atanacak. Başvuru şartları ve detayları haberimizde.

Kadın Erkek Polis Alımı Açıklaması 2020

Lise mezunu polsi alımı ön başvurusu yapamayanlar dikkat.

PMYO 'lara 2020 yılında lise mezunu adaylar arasından 2 bin 500 polis alımı yapılacak. 2020 YKS puanı ile yapılacak polis alımı başvurusunda önemli bir uyarı yapıldı. Polis Akademisi Başkanlığı kaynaklarından yapılan uyarıda 2500 polis alımına başvuru yapmak isteyenlerin YKS 'ye müracaat etmesi gerektipine yer verildi.

YKS BAŞVURULARI 1 GÜNLÜĞÜNE AÇILACAK

YKS başvuruları geçtiğimiz hafta sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından ÖSYM Bir açıklama yaptı ve süresi içinde başvuru yapamayanlar için başvuru ekranının 1 günlüğüne açılacağına yer verildi. 18 Mart 2020 Çarşamba günü ÖSYM , 2020 YKS başvuru ekranını bir günlüğüne açacak. YKS 'ye başvuru yapamayanlar 18 Mart 2020 günü saat 10.00 ile 18 Mart 2020 saat 23.59 'a kadar müracaatını yapabilecek. 

BAŞVURU ÜCRETİ AÇIKLANDI

2020 YKS başvuru ücreti , her bir oturum için 70 TL olarak açıklanmıştı. 18 Mart günü açılacak geç başvurularda ise başvuru ücreti 105 TL olacak. 

Sadece TYT 'ye başvuru yapacaklar 105 TL,

TYT ve AYT 'ye başvuru yapacaklar 210 TL,

TYT, AYT ve YDT oturumlarına başvuru yapacaklar ise 315 TL başvuru ücreti yatıracak.

PMYO 'YA GİRMEK İSTEYENLER

2500 PMYO polis alımına başvuru yapacak gençlerin TYT 'ye girmesi gerekmektedir. TYT 'ye girecekler , Ağustos ayında yapılacak 2500 polis alımına başvuru yapabilecek ve mülakatlara girebilecek. PMYO başvuru şartları şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Lise ve dengi okul mezunu olmak

- Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır (Beden Kitle İndeksi 18.00-27.00 aralığında olması)

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; 1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, 2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.

- Eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi itibarıyla bir siyasî partiye veya siyasî parti kollarına üye bulunmamak.

- Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

- Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

- Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak

- ÖSYM Başkanlığı tarafından o yıl içinde yapılan Üniversite Giriş Sınavında; belirlenen puan türünden ya da türlerinden ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak (Taban puan 2018 yılında 260 , 2019 yılında ise 250 'ydi. Peki sizce 2020 'de kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsinzi.)

- 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,

Kadın erkek polisler ve polisliğe başvuracaklarla sohbet ve bilgi alış verişi için: TIKLA KATIL

BAŞVURU EKRANI AÇILDIĞINDA...

YKS geç başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak , tüm polis alımlarından anbean haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN