Jandarma'ya Korucu Kaynaklı Komando Uzman Erbaş Alımı

Şırnak İlçe Jandarma Komutanlıkları tarafından yayımlanan ilanlarda, korucu kaynaklı komando uzman erbaş alımı yapılacağına yer verildi.

Jandarma'ya Korucu Kaynaklı Komando Uzman Erbaş Alımı

Jandarma 'dan uzman erbaş duyurusu.

İki ilçe Jandarma Komutanlığı ilan yayımladı. Yayımlanan duyurularda , güvenlik korucuları arasından komando uzman erbaş alımı yapılacağına yer verildi. En az lise mezunu adaylar arasından yapılacak uzman erbaş alımında başvurular devam ediyor.

KORUCULARDAN ALIM YAPILIYOR

Yayımlanan iki duyuruya baktığımızda Cizre ile Beytüşşebap İlçe Jandarma Komutanlıklarına uzman  erbaş alımı yapılacağı bildirildi. Alım güvenlik korucuları arasından yapılıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

İki ilçe tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yapmak için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

- En az lise mezunu olmak ve ya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

- Sağlık durumunun Komando Uzman Erbaşlığa elverişli olduğunu yetkili hastanelerden alacağı raporla kanıtlamış olmak,

- Askerlik hizmetini tamamlamış olmak,

- Yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak,

- İstekli olmak,

- Arşiv Araştırması ve Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

- Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak,

- Daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve ya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

- Verilen ceza, ertelense seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref  ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma, firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkum olmamak,

- Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli ve ya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyet bağlayıcı bir ceza ile mahkum olmamak,

- Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süreli ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkum olmamak,

- Yapılacak sınav, fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Cizre Kaymakamlığı tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Şırnak İl J.K.lığında halen görev yapmakta olan Güvenlik Korucuları(GK) kaynağından Uzman Erbaş alımı yapılacaktır. İstekli olan GK`ların, yapılacak olan alımla ilgili ilçe J.K.lıklarına 15 Aralık 2019 tarihine kadar müracaat etmesi önemle rica olunur. "

Beytüşşebap Kaymakamlığı tarafından yayımlanan duyuru ise şu şekilde;

Şırnak İl J.K.lığında halen görev yapmakta olan Güvenlik Korucuları(GK) kaynağından Uzman Erbaş alımı yapılacaktır. İstekli olan GK`ların, yapılacak olan alımla ilgili ilçe J.K.lıklarına 15 Aralık 2019 tarihine kadar müracaat etmesi önemle rica olunur. 

JANDARMA ALIMINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN