Jandarma Genel Komutanlığı’na En Az Lise Mezunu Subay Adayı Öğrenci Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları ve Tarihleri Açıklandı

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’na 200 erkek öğrenci alımı yapılacağına ilişkin resmi duyuru Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer aldı. Duyuruda jandarma subay alımı için başvuru işlemlerinin 12 Temmuz ile 8 Ağustos tarihleri arasında alınacağı kaydedilirken, başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması gerektiği vurgulandı.

Jandarma Genel Komutanlığı’na En Az Lise Mezunu Subay Adayı Öğrenci Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları ve Tarihleri Açıklandı

YENİ POLİS ALIMLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK ASKERİ PERSONEL ALIMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN TÜRKİYE'NİN EN BEĞENİLEN MEMUR ADAYI SAYFASINA KATIL. TIKLA VE KATILMA İSTEĞİ GÖNDER.

Subay Adayı Öğrenci Alımı Başvuru Şartları

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
b. Lise veya lise dengi meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun 

olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak, 

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (01 Ocak 2021) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, [01 Ocak 2000 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir. (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)] 

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
d. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, 

e. www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2021 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak. 

BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ: 

a. Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 12 Temmuz-08 Ağustos 2021 tarihleri arasında giriş yapılacaktır. 

b. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ilan edilecektir. 

c. Başvuru kılavuzu okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur. 

RESMİ GAZETE'DEKİ İLAN İÇİN https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2021/07/20210712-4-4.pdf