Jandarma Genel Komutanlığı 468 Subay Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 468 subay alımı için ilan yayımladı.

Jandarma Genel Komutanlığı 468 Subay Alımı Yapıyor

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görerek muvazzaf sözleşmeli subay alımı yapılacak. Başvurular bugün başlıyor.

Yaş Şartı

Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilecek lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1995 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),

Sahil Güvenlik Komutanlığı için belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir)

Başvuru Genel Şartları

- Türk Vatandaşı olmak

- Kılavuzda yer alacak lisans bölümlerden mezun olmak

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

- Hamile olmamak,

- Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Başvurular 30 Aralık 2022 saat 10.00’da başlayacak ve kılavuzda bu saatte yayımlanacak. Başvurularda son gün 15 Ocak 2023 olarak duyuruldu. Adaylar başvurularını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden online olarak yapabilecektir.

Başvuru kılavuzu yayımlandığında ve başvurular başladığında haberimizde yer vereceğiz.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /