İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 Bin 500 Kadın Polis Alımı Yapılacağını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Güven Masalarında görevlendirilmek üzere 2 bin 500 kadın polis alımı yapılacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 Bin 500 Kadın Polis Alımı Yapılacağını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2 Bin 500 Kadın Polis Alımı Yapılacağını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm karakollarda oluşturulan güven masalarında istihdam edilmek üzere 2 bin 500 kadın polis alımı yapılacağını açıkladı. 

YENİ DUYURULARI VE HABERLERİ KAÇIRMAK İSTEMİYORSAN TIKLA VE ÜCRETSİZ İNDİR!

üleyman Soylu Tek Tek Açıkladı! Polis Alımı, Jandarma Alımı ve Bekçi Alımlarını Arttırdık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Yenimahalle'de seçim çalışmalarını sürdürdü. Burada polis alımlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, önceki polis alımlarında kadınlara yeterince yer ayrılmadığına yönelik taleplerin değerlendirildiğini ve güven masalarında görevlendirilmek üzere 2 bin 500 kadın polis alımı yapılacağını söyledi.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS, LİSANS MEZUNU YENİ İŞ FIRSATLARINI KAÇIRMA! TIKLA VE TAKİP ET.

2 BİN 500 KADIN POLİS ALIMI AÇIKLAMASI

Bekçi alımlarıyla ilgili, "Bekçiler geldi mi? düdük öttürüyorlar mı, öttürsünler çünkü Sn.Erdoğan bana dedi ki 'Süleyman eğer vatandaşımız gece uyurken bekçi düdüğünü duymazsa hesabını senden sorarım' dedi. Onun için bekçilerimizi alıyoruz. Hırsızlık yüzde 35 düştü. Ankara'da hırsızlık 6-7'ye düşmüş durumda, bunun 5 kat fazlasıydı. " ifadelerini kullanan Süleyman Soylu, yeni alımlara yönelik de açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, EGM bünyesinde kurulan güven masalarına dikkat çekerek, kadın polis adayların taleplerini hatırlatıp "Şimdi bir şey daha yaptık, güven masaları diye bir masa kurduk. Şimdi burada bir müjde daha veriyorum, oralara 2 bin 500 kadın polis alacağız. Ve onların da alımına çıkıyoruz. Kadınlar az alıyorsunuz diyordu, şimdi sadece onlara 2 bin 500 polisle birlikte, nezaketleriyle, ev sahiplikleriyle beraber vatandaşlarımıza yardımcı olacaklar. İnşallah karakollarımızda her yerde açmaya devam ediyoruz." dedi.

Milletin refahı ve huzuru için personel alımı sayılarının arttırıldığına dikkat çeken İçişleri Bakanı, "Bir taraftan bekçi, bir taraftan jandarma, bir taraftan polis alımı yapıyoruz. Sabah namazına giden amcalarımız huzurlu gidip gelecek, esnaf işini rahat rahat yapacak, yüzlerce mafya örgütünü çökerttik" şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nde oluturulan yeni birimlere sivil memur ve polis alımları yapılacağına dair geçtiğimiz haftalarda siz değerli ziyaretçilerimizle haberleri paylaşmıştık. EGM'nin önümüzdeki süreçte polis ve sivil memur alımlarıyla ilgili yeni duyurular yayımlaması ve alımları hızlandırması bekleniyor. Gelişmeleri yakından takip etmek için Türkiye'nin lider memur adayı sitesi kamu bülteni'nin mobil uygulamasını indirebilir ya da sosyal medya sayfalarını takibe alabilirsiniz.

-http://www.kamubulteni.com/icisleri-bakanligi-personel-alimlari/suleyman-soylu-tek-tek-acikladi-polis-alimi-jandarma-alimi-ve-h8150.html