EGM Yeni Bekçi Alımı Yapacak-Başvuru Şartları İçin Kötü Haber

Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin 187 bekçi alımının ardından yeni bekçi alımı yapacak. KPSS'siz yapılacak alımda İstanbul ve Ankara dışındaki illerin köylerine de alım yapılacağı bildirildi. Başvuru şartlarının esnetilmesini isteyen adayları üzen açıklama geldi. İşte detaylar.

EGM Yeni Bekçi Alımı Yapacak-Başvuru Şartları İçin Kötü Haber

Yeni bekçi alımı ne zaman yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin bekçi alımı için süreç devam ederken , bekçi olmak isteyen adaylar, yeni ilanın ne zaman geleceğini araştırmaya başladı. Kamubulteni.com 'a yoğun şekilde mesaj atan adayiar, yeni bekçi alımlarının ne zaman yapılacağını , ilanın başvuru şartlarında esnetilme olup olmayacağını sordu. Biz de Kamubulteni.com olarak bu haberimizde adayların bu sorularını değerlendirdik.

YENİ BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanlığı 'nın 2019 yılında 8 bin 187 bekçi alımı için başvuruları aldı. Alınan bu bekçilerin 8 bini il merkezlerinde ve ilçelerde, 187 'si ise Ankara ve İstanbul 'da köylere alındı.

Köylere bekçi alımı sadece Ankara ve İstanbul şehirleri için yapıldı. İçişleri 'nden yapılan açıklamada diğer şehirlerin köylerine de bekçi alımı yapılacağına yer verildi.

ALIM SAYISI BELLİ DEĞİL

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada alım sayısına yer verilmedi. Sayı, 8 bin bekçi alımı süreci sona erdikten sonra belli olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI ESNETİLECEK Mİ?

Bekçi alımında adaylar, askerlik , mezuniyet ve yaş şartının değişmesini istiyor. Ancak 8 bin bekçi alımı için 280 bin kişi başvuru yaptı. Başvuru sayısının çok olması nedeniyle de yazılı sınav geçtiğimiz yıl yapılan sınava oranla biraz daha zor oldu. Çok sayıda aday, yazılı sınavda zorlandığını , barajı geçemeyeceğini ifade ediyor.

Bakan Soylu , geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada,  alımlara oldukça fazla başvurunun olduğu, şartları esnetmeleri durumunda daha da fazla sayıda adayın başvuru yapacağını söyledi. Fazla başvuru olmasında da seçim aşamalarının çok uzun sürdüğünü söyleyen Bakan Soylu, bu nedenle şartların esnetilemeyeceğini söyledi.

BEKÇİ ADAYLARI BU SAYFADA

Bekçi adayları ile bilgi alış verişi için  TIKLA

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

8 bin 187  bekçi alımında süreç sona ermeden yeni ilan gelmeyecek. Yazılı sınavdan sonra seçim aşamaları olacak. Önce spor daha sonra sözlü mülakata alınacak adaylar EGM bünyesinde bekçi olmak için son olarak eğitime alınacak. Adayların mülakat aşamalarına alınması, sonuçların açıklanması adayların eğitime alınması aşamaları hesaba katıldığında yeni bekçi alımı ilanının 2020 yılının ilk ayında gelmesi bekleniyor. 

2020 yılında yapılacak alımla İllere ve Ankara ile İstanbul dışındaki köylere de alım yapılacak. 

BEKÇİ ALIMI İLANI GELDİĞİ ANDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN VE BİLDİRİMİ AÇIN. >

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN