Bekçi Alımında Bir Değişiklik Daha Yapıldı

Son Dakika açıklaması: Polis Akademisi Başkanlığı açıklamasında, Bekçi alımında bir değişiklik daha yapıldığına yer verildi.

Bekçi Alımında Bir Değişiklik Daha Yapıldı

Polis Akademisi Başkanlığı 2022 yılı 3 bin 250 bekçi alımı için başvuruları 13 Mayıs 2022 tarihine kadar alacak. Adaylar önce parayı yatıracak sonra da internet üzerinden, Polis Akademisi Başkanlığı sayfasından müracaatını tamamlayacak. Parayı yatıran adaylar makbuzu şahsen başvuru sırasında teslim edeceği için saklamak zorunda.Makbuzunu almayan , kaybeden adayların bankaya giderek tekrar makbuz çıkarması gerekmektedir. Sınav için başvuru ücreti 340 lira olarak açıklandı. 

Kılavuzu incelediğimiz zaman dikkat çeken bir değişiklik daha göze çarptı. Daha önceki alımda olmayan, bu alımda olan bu değişiklik, birçok adayın spor aşamasına girememesine neden olacak.

KONTENJAN KISITLAMASI GELDİ

Polis Akademisince yayımlanan bekçi alımı başvuru kılavuzuna baktığımızda şu ifadelere yer verildiği görüldü: "Yazılı Sınav aşamasını geçen adaylar içerisinden; Yazılı Sınav puanına göre başarılı adaylar içerisinden en yüksek puandan düşük puana doğru olmak üzere sıralanarak her il için ayrı ayrı belirlenen il kontenjanının 10 (on) katı kadar aday Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasına çağrılacaktır"

İşte kılavuzdaki o yer:

Buna göre baktığımızda , başvuru yapan herkes önce ön sağlık aşamasına sonra yazılı sınava alınacak. Ancak daha önceki alımda yazılı sınavda baraj puanı geçen herkes spor aşamasına çağrılıyordu. Bu sene sadece alınacak sayının 10 katı kadar aday spor aşamasına çağrılacak. Yani yazılı sınav sonrası ilk 32 bin 500 kişi spor aşamasına çağrılacak. Yani baraj puanı geçseniz bile, sıralamaya girmemişseniz spor aşamasına giremeyeceksiniz. Bu nedenle yazılı sınav aşamasına çok önem vermeniz gerekmektedir. 

Peki sizce bu kontenjan sınırlaması iyi mi oldu kötü mü? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

BEKÇİ ALIMI SÜRECİNDEN ANBEAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN