2500 Polis Alımı İçin Sınava Girecekler Açıklandı O Kişilerin Sınav Ücreti İade Edilecek

Polis Akademisi tarafından 2500 Polis alımı için sınava girecek adaylar belirlendi. Toplamda 25 bin aday giriş sınavına alınacaktır.

2500 Polis Alımı İçin Sınava Girecekler Açıklandı O Kişilerin Sınav Ücreti İade Edilecek

2022 Yılı PMYO Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuruları 25 Temmuz - 05 Ağustos 2022 tarihleri arasında tamamlanmış olup, 33.502 erkek, 13.609 kadın olmak üzere toplam 47.111 aday başvuruda bulunmuştur.

Sınava 25 Bin Kişi Katılacak

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrasında yer alan “ÖSYM tarafından o yıl içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında; Bakanlık onayı ile belirlenen puan türü ya da türlerinden ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.” hükmüne istinaden 20.000 erkek ile 5.000 kadın aday olmak üzere toplam 25.000 aday sınav aşamalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları belirlenen kontenjana dahil değildir.

Sonuçlar e-Devlet Şifresiyle

2022 Yılı PMYO Giriş Sınavı Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar sonuçlarını e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.

Sınav Aşamasına Katılamayanlara Ücretleri İade Edilecek

Sıralamaya giremeyerek sınav aşamalarına katılmaya hak kazanamayan adaylardan alınan sınav başvuru ücretleri iade edilecektir. Sıralamaya giremeyen adayların https://ais.pa.edu.tr “Ek Bilgilerim” kısmından kendisine ait IBAN ve banka bilgilerini sonuçların açıklandığı günden itibaren 15 gün içinde doldurmaları gerekmektedir. Sınav başvuru ücreti iadeleri 15 günün sonundaki ilk iş gününden itibaren bildirilen IBAN numarasına yapılacaktır. (IBAN ve banka bilgisini 15 gün içinde doldurmayan ve kendisine ait olmayan IBAN bildiren adaylara sınav başvuru ücreti iadesi yapılamayacaktır.)

ADAY BELİRLEME ÖN BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /