2020 Bekçilik Başvurusu Bekleyenler: Yeni Bekçi Alımında Mezuniyet Şartı Açıklaması Geldi

Bekçi alımı hakkında son dakika gelişmesi. TBMM 'de konuşan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, bekçi alımlarındaki mezuniyet şartına değindi. İşte o açıklama.

2020 Bekçilik Başvurusu Bekleyenler: Yeni Bekçi Alımında Mezuniyet Şartı Açıklaması Geldi

Bekçi alımında başvuru şartları hakkında ilk açıklama.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz hafta bir televizyon programına konuk oldu. Bakan Soylu burada bekçi alımı olacak mı sorusuna yanıt verdi ve adayları heyecanlandırdı.

EN AZ 1000-1500

Bakan Soylu, EGM bünyesinde 1000-1500 kadrosu kaldığını , ancak yeni kadro ihdası ile birlikte 10 bin civarında yeni alım yapabileceklerini söylemişti. Bu açıklama , yeni bekçi alımı bekleyen adayları heyecanlandırdı. 

Bu açıklama sonrası adaylar, yeni dönem bekçi alımı ilanının ne zaman geleceğini , başvuru şatlarında mezuniyetin değişip değişmeyeceğini araştırmaya başladı. 

İLAN NE ZAMAN GELECEK?

İlanın ne zaman yayımlanacağı konusunda net bir bilgi yok. 2020 yılının sonuna ilan yetişir mi bilinmez. Ancak yeni bir alımın yeni yılın ilk döneminde yapılması bekleniyor. İlan tarihi belli olduğunda kamubulteni.com olarak takipçilerimize anbean aktaracağız. İlan tarihi belirlendiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

MEZUNİYET ŞARTI HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ

On binlerce aday, en az lise olan mezuniyet şartının ilkokul yapılmasını istiyordu. TBMM 'den bu konuda bir açıklama geldi. İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, TBMM 'de yaptığı konuşmada bekçilerin en az lise mezunları arasından alınacağını söyledi. Güvenç, "Ve yeni gelişen şartlarda yetişmiş, en az lise mezunu, bölgede oturan, bölgeyi iyi bilen insanların istihdamıyla hiç şüphemiz yok" dedi. 

Bu açıklamaya göre yeni dönem bekçi alımında da en az lise mezunu alım yapılması , ilkokul mezunu alım olmaması bekleniyor. 

ANKETE KATILIN

Bekçi alımında mezuniyet şartı anketi için TIKLAYIN