Yurtta Panik! 65 Öğrenci Hastanelik Oldu

Denizli´de yatılı Kız öğrenci yurdunda 65 öğrenci yedikleri yemek nedeniyle hastanelik oldu.

Yurtta Panik! 65 Öğrenci Hastanelik Oldu

Olay, Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde yatılı bir yurtta meydana geldi. Kız öğrenci yurdunda toplu zehirlenme vakası yaşandı. Yurtta kalan 65 lise öğrencisi ve bir öğretmen yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Yemeklerden örnekler alınarak, soruşturma başlatıldı.

Gültepe Mahallesi'ndeki Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız öğrenci yurdunda kalan toplam 90 öğrenciden bazılarında kusma, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri geldi. Bu durum üzerine sağlık ekiplerine haber verildi. Alınan ihbar üzerine yurda çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Akşam yemeğinde tavuklu pilav ve mantarlı çorba yedikleri öğrenilen öğrencilerden zehirlenme şüphesiyle 65 kişi ambulanslarla Denizli Devlet, Servergazi Devlet ve Pamukkale Üniversitesi Hastanelerine götürülerek tedavi altına alındı.

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Yetkililer öğrencilerin yemekte yedikleri tavuk, pilav ve mantar çorbasından incelemek üzere örnek aldı. Öğrencilerin zehirlenme nedeni yapılacak inceleme sonrası belirlenecek.

Hastanelere kaldırılan öğrencilerin genel sağlık durumlarının iyi olduğu ve çoğunun serum tedavisinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi.

Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu ve İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'de yurda gelerek incelemelerde bulundu, olayla ilgili bilgi aldı.