Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak'tan Esra Erol'un Programındaki Olaya Sert Tepki: "ATV'deki Rezalet"

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, Esra Erol'un programıyla başlayan tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak'tan Esra Erol'un Programındaki Olaya Sert Tepki: "ATV'deki Rezalet"

Programla ilgili, "ATV'deki rezalet" ifadesini kullanan Dilipak, buna benzer programların neden, niye yapıldığının ortaya çıkması halinde ortalığın karışacağını öne sürdü. Dilipak'ın yazısında konuya dair şu ifadeler yer aldı: 

ATV’deki rezalet konusunda, o dün beni kınayan embedded yazarların hiçbiri sesini çıkartmadı. Hatta Esra Erol’u ve kanalı savundular. “Olaya bak” derken, bu işleri meşrulaştıran medyayı, o dizileri, bu programları gözden esirgemeye çalıştılar. Ama bu gayretleri gözlerden kaçmadı tabi. Buna benzer programı kimlerin, niçin, nasıl tezgahladıkları, o karışık ve kirli ilişkiler ağı açıklansa mahalle karışır aslında!. Bu işler azar azar oldu, sonra toplum azar oldu! İçeriden birileri bu haltı yiyince, ötekilere de dokunamıyorsunuz. Bunlar ötekilere bir meşruiyet alanı açmış oluyorlar aslında. Batılın tasviri saf zihinleri idlal eder. Bir şeyin şüyuu vukuundan beter sonuçlara sebep olabilir. Suçun aleniyeti ve yaptırımsız kalması o şeye, toplum zihninde meşruiyet oluşturur.

Yazının tamamına https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/topyekun-taarruz-33709.html adresinden erişilebilir.