Son Dakika: Ekrem İptaş Yakalandı

İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada , Diyarbakır 'da devam eden operasyonlar kapsamında 1 milyon TL ödülle aranan bölücü hainin etkisiz hale getirildiğine yer verildi.

Son Dakika: Ekrem İptaş Yakalandı

Son dakika haberi: Ekrem İptaş öldürüldü.

İçişleri Bakanlığı tarafındna bir son dakika açıklaması yapıldı ve iç güvenlik operasyonları kapsamında Diyarbakır 'da 2 teröristin etkisiz hale getirildiğine yer verildi. Açıklamada etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin 1 milyon TL’ye kadar ödülle TURUNCU LİSTE’DE yer alan sözde Amed eyaleti maliye ve cephane sorumlusu Seyit Batman kod adlı Ekrem İptaş olduğuna yer verildi.

Bakanlık tarafındna yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İç güvenlik operasyonları kapsamında; Hakkari ve Van İl Jandarma Komutanlıkları koordinasyonunda Jandarma Özel Harekat(JÖH) ve Jandarma Komando birliklerinin katıldığı hava destekli operasyonda, Faraşin Bölgesi’nde 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir

Ayrıca Diyarbakır Lice kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 1 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Diyarbakır’da etkisiz hale getirilen teröristin 1 milyon TL’ye kadar ödülle TURUNCU LİSTE’DE yer alan sözde Amed eyaleti maliye ve cephane sorumlusu Seyit Batman kod adlı Ekrem İptaş olduğu tespit edilmiştir.

Böylelikle son iki günde Siirt, Faraşin Bölgesi’nde ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonlarında etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 7 olmuştur.

Operasyonlar devam etmektedir."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA